סניף בנק הפועלים בכיכר ציון (צילום: אדווה חולי)

לאחר הפסקת פעילות הסניף הראשי של דיסקונט בירושלים, שפעל במדרחוב בן יהודה, וסגירת הסניף הראשי של 'לאומי' - נסגר עכשיו הסניף הגדול של בנק הפועלים בכיכר ציון, מאות מטרים משם. בשבוע האחרון הוצאו אחר כבוד הכספומטים המפורסמים בכיכר ציון והסניף רחב הממדים נסגר סופית.

כפי שפורסם לראשונה ב'בונוס', מדובר בעסקת רכישה של הסניף הדו־קומתי על ידי חברה בבעלות האחים נקש. האחים מחזיקים את עיקר השטחים בבניין שבו פועל כיום מלון היוקרה הרברט סמואל, שנמצא בבעלותם. לאחר יציאת הבנק נותרו רק שטחי מסחר מצומצמים שאינם בבעלות המלון, ובהם פועלות כיום בין השאר כיתות של בית הספר 'אנקורי'. 

ב'הרברט סמואל' עדיין לא גיבשו תוכנית כיצד לשלב את השטחים שהתפנו במלון הקיים ואם להפוך את החזית של בנק הפועלים לשעבר לכניסה הראשית שלו. כיום הכניסה למלון היא מהצד שפונה למשביר ולנחלת שבעה. אחת האופציות הנבחנות היא להוסיף כ־40 חדרי אירוח ועוד מספר פונקציות לשטחים המשותפים לכלל אורחי המלון, כגון חדרי ישיבות.

בנק הפועלים אינו לבד ומדובר במגמה הולכת ומתרחבת של סגירת סניפים, ובהם גם סניפים ראשיים ומרכזיים. מול בנק הפועלים שכן עשרות שנים הסניף המרכזי של בנק לאומי, שנסגר לא מכבר, והנכס, שהיה בבעלות הבנק, נמכר במכרז בכ־32 מיליון שקל והפך לחנות ענק של אופטיקה בבעלות איש העסקים לורנט לוי.

כאמור, במעלה המדרחוב נסגר קודם לכן גם הסניף הראשי בשעתו של בנק דיסקונט. הנכס, במקרה זה, לא היה בבעלות הבנק, ולמרות המיקום המרכזי והשטח הרב הוא טרם הושכר או נמכר ועומד ריק ומסוגר כבר יותר משנתיים.

אחת האופציות הנבחנות היא להוסיף למלון כ־40 חדרי אירוח ועוד כמה פונקציות נוספו