ההפגנה בכיכר פריז. צילום: ענת יורובסקי

"השבוע רעדה האדמה תחת רגלנו"בעקבות הרצח של מיכל סלה ז"ל במוצא בשבוע שעבר, קבוצת נשים הגיעה הבוקר (ג') לכיכר פריז במחאה על רצח הנשים.

מיכל סלה היא האישה השמינית שעל פי החשד נרצחה השנה על ידי בעלה, אלירן מלול. על פניהן הן לובשות מסכות עם תמונתם של חברי כנסת וראש הממשלה, בנימין נתניהו.  

ההפגנה בכיכר פריז. צילום: ענת יורובסקי

אחת המפגינות אמרה: "מישהי מהמשפחה שלי נרצחה אחרי שנתיים של התעללות. בשבילה אני צועקת היום, ובשביל כל יתר הנשים שסובלות מאלימות. שימו לב לסימנים האדומים. אנחנו פה כדי לעזור לך לדעת שאת לא לבד. לזכר תהילה נגר".

מפגינה נוספת: "השבוע נרצחה מיכל סלה. אישית אני מכירה את אחותה לילי שהכניסה אותי לפעילות הפמיניסטית, והובילה רבות מאיתנו לעולם הזה. השבוע רעדה האדמה תחת רגלנו. ורעדה נשמתנו. תחת הנסיבות המחרידות שמדינת ישראל לא עושה דבר כדי להגן על נשים במדינה הזאת. לא תקציבים. לא פעילות. לא חינוך. לא מניעה. ולא מספיק ענישה".

ההפגנה בכיכר פריז. צילום: ענת יורובסקי

המגפינות דורשות להקציב משאבים למניעת רצח נשים על ידי בעלן. המפגינה הוסיפה: "מעל הבמה הזאת אנחנו קוראות לממשלת ישראל להקדיש משאבים, תקציב, פעילות, כדי שהדברים האלה לא יחזרו. מעל 20 נשים נרצחות מדי שנה. אנחנו לא חסרות אונים. אנחנו נאבקות. נמשיך לעמוד על שלנו, בכל הארץ, ובמיוחד בירושלים".

צילום: ענת יורובסקי