סטיוארט הרשקוביץ'. צילום: באדיבות המצולם

שם: סטיוארט הרשקוביץ'

תפקיד: סגן נשיא המרכז האקדמי לב

ותק: 6 שנים

גיל: 60

שכונה: בקעה

מה אתה הכי אוהב בעבודה?
"תחושת העשייה כאשר אנחנו מצליחים לפתוח את שערי האקדמיה בפני קבוצות ומגזרים, שלא היו מגיעים למקצועות העתיד של ההייטק ואפילו הסייבר, ביניהם עולי אתיופיה, חרדים, נשים דתיות ונשים חרדיות. אנו עדים למצב בו בכל העולם לא מצליחים להביא נשים לעסוק במדעי המחשב".

מה הכי קשה בעבודה?
"כשאני רואה סטודנטים שצריכים לעבוד ולפרנס את עצמם, תוך כדי לימוד אינטנסיבי של 10 שעות ביום. לשמחתי, רוב הסטודנטים עומדים באתגר בהצלחה, ואני רואה את העוצמה של הצעירים במדינת ישראל, כיצד הם נאבקים להצליח ולא מוותרים. זה ממלא אותי אופטימיות לגבי עתידה של ישראל".

אם לא היית מנהל, במה היית רוצה לעסוק?
"הייתי רוצה לסייע לעמותות בירושלים, בבניית תקציב יציב לטווח ארוך ובחשיבה אסטרטגית. בהיותי מעורב במספר עמותות בירושלים, כולל קרן ירושלים וארגון OU ישראל, אני רואה את המאמצים שנעשים לפיתוח העיר וכבוד עבורי לקחת בהם חלק. ירושלים היא מרכז העולם היהודי והיא עיר מיוחדת, שכל מי שמכיר אותה פשוט מתאהב בה. אני עצמי עליתי מארצות הברית לפני שנים רבות, והתאהבתי בירושלים. מה שקורה בירושלים חשוב ביותר לעתיד העם היהודי".

איך אתה זוכר את היום הראשון שלך בעבודה?
"האמת שאני מעורב בפעילות של המרכז האקדמי לב כבר למעלה מ-26 שנים, כך שקשה לי לזכור ממש את היום הראשון בעבודה. אני זוכר שהתפעלתי מאוד מהעבודה החשובה שנעשית במרכז לקידום אוכלוסיות שלא מגיעות לתחומי ההנדסה בדרך כלל, הרגשתי את כובד האחריות".