החשוד. צילום: חיים גולדברג, כיכר השבת

חשד: עבריין מין תחת פיקוח, תושב אזור ירושלים נעצר אתמול (ג') על ידי המשטרה בחשד שביצע מעשים מגונים בשתי ילדות ביום שישי בשבוע שעבר באזור ירושלים.

על פי החשד החשוד הבחין בילדות מחוץ לאולם אירועים, פנה אליהן ושאל איך מגיעים לרחוב מסוים. לאחר מספר דקות ההורים יצאו מאולם האירועים והבחינו כי הבנות חסרות וברחוב נאמר להורים כי הם הלכו עם אדם זר. ההורים הגישו תלונה במשטרה ביום ראשון ולאחר מספר פעולות חקירה נעצר.

למיינט ירושלים נודע כי החשוד שנעצר הוא עבריין מין בפיקוח שהשתחרר מהכלא לפני תקופה קצרה לאחר שריצה עונש מאסר בגין עבירות מין. בנוסף בשנה האחרונה נחקר החשוד בגין 5 תיקי חקירה נוספים - חשדות לביצוע עבירות מין בקטינים, וכאמור בסוף השבוע האחרון עלה בידיו לפגוע בשתי ילדות נוספות.

עורך דינו של החשוד ביקש לקצר את מעצרו של החשוד ואמר: "על פניו נראה שיש יותר מסיכוי סביר שיש אדם אחר שאולי עונה לתיאור המשיב שהוא פעיל בתחום, ולראיה התיק מאפריל 2018. אבקש להתייחס רק לאירוע האחרון ולא האירועים הקודמים כי הם לא חלק מהבקשה. עובדה שלא נעצר בשל אותם אירועים למרות שנחקר. האם קיים חשד סביר במידה המצדיקה המשך חקירה במעצר. אבקש לקצר את ימי החקירה בצורה משמעותית, הוא חושש שבמצער יש אנשים עם רקע מתקופת המעצר".

"רצף האירועים והעבר הפלילי המשמעותי והמכביד של המשיב מבססים מסוכנות משמעותית", כתב שופט בית משפט השלום אורן סילברמן והאריך את מעצרו בחמישה ימים.