והקלנועית בבית לחם־יהודה | צילום: 'ברחובות שלנו'

כשאפילו העמודונים לא מצליחים לעצור את העבריינים: העירייה התקינה עמודים מיוחדים שאמורים למנוע מנהגים להחנות את רכבם על המדרכה, אך במקרים רבים הם לא מצליחים לעצור את התופעה.

רחוב בצלאל עבר לאחרונה שיפוץ מקיף, שהפך אותו ליפה ומחודש יותר. חלק מהשדרוג כלל גם עמודים מיוחדים בצידי המדרכה, שאמורים למנוע מנהגים לעלות עם רכבם על המדרכה. אלא שמתיעוד שהגיע ל"ידיעות ירושלים" נראה כי העמודונים המדוברים אינם מרתיעים את עברייני החנייה, שעולים על המדרכה בין העמודים ומחנים את רכבם כך שהוא חוסם את המעבר.

עבירת החניה בבצלאל. צילום: 'ברחובות שלנו'

במקרה אחר, שהתרחש גם הוא השבוע, הפעם בצומת הרחובות בית לחם־יהודה, נרשם מחזה יוצא דופן בחוצפתו, כשנהג קלנועית החנה את רכבו ממש על תחילתה של המדרכה, כשהוא חוסם את האפשרות לעבור במעבר החציה.

צפריר אריאל, אורבניסט ומתכנן עירוני: "גם אחרי שרחוב בצלאל עבר שיפוץ - מצוקת הולכי הרגל בו מחריפה. במקום לקדם שביל עבור דו גלגליים ורכבים זעירים העירייה ממשיכה לעודד עבריינות שפוגעת בתושבי העיר".

העירייה: "אכיפת עבירות חניה מבוצעת בכל רחבי העיר ובכלל זה חניה על מדרכות, וחסימה של מדרכות ומעברי חציה. ככל שישנו תיעוד של חסימת מדרכה ומעברי חציה בידי רכבים, מומלץ לפנות בתלונה למוקד 106. הפקחים בשטח יטפלו בפנייה בזמן אמת ויבצעו אכיפה כקבוע בחוק ובמדיניות האכיפה העירונית באותו אזור".

*נתקלתם בעבירת חנייה על מדרכה? כתבו לנו