אלימות במשפחה (אילוסטרציה: ShutterStock)

התעלל בילדיו במשך שני עשורים וגרם לחבלות בידיהם: הפרליקטות הגישה השבוע כתב אישום נגד האב מירושלים (48) שהתעלל ותקף את ילדיו במשך 20 שנה בגין תקיפה הגורמת חבלה של ממש כנגד ילדיו ואיומים. צו איסור פרסום הוטל על כל פרט המזהה את שמו של החשוד והמתלוננים.

בשבוע שעבר הותרה לפרסום הפרשה, על פי המשטרה החשוד (כבן 50) גרם ליותר מעשרה מילדיו חבלות קשות באמצעות מקל ומספריים. התקיפות התרחשו על פני שני עשורים. כאמור החשוד נעצר ונחקר בגין עבירות של התעללות פיזית ונפשית בילדיו הקטינים, איומים, תקיפה הגורמת חבלה של ממש.

על פי כתב האישום, שהוגש על ידי עו"ד הילי ברגמן, במשך למעלה מעשר שנים נקט הנאשם אלימות כלפי ילדיו בגיל 9-16. הנאשם נהג להשרות אווירה מאיימת ואלימה בבית. הנאשם נהג, כדבר שבשגרה, להכות את ילדיו באמצעות מקל עץ של מטאטא, לצבוט בפניהם ובידיהם עד שגרם להם כאב, למשוך באזניהם, לסטור להם, ולעקם את אצבעות כף היד עד כאב. כן נהג הנאשם לקלל ולצעוק על ילדיו, איים עליהם שיעזוב את הבית וישאיר אותם ללא מזון ופרנסה.

במספר רב של הזדמנויות, נהג הנאשם לכנות את ילדיו במילות גנאי כגון "שרמוטה" ו"זונה", במהלך התקופה הרלוונטית התפרץ התפרצויות זעם שלוו בקללות ואיומים כלפי ילדיו.

על פי כתב האישום, במהלך אחד הויכוחים עם אחת מבנותיו, הנאשם קם ממיטתו, נטל מקל של מגב, הלך אחריה ושאל אותה אם היא "רוצה מכות". לאחר מכן הכה אותה בחוזקה מספר מכות בגופה לרבות בזרועה, בנעליה וברגליה. כתוצאה מהחבלות נגרמו לה חבלות בשוק רגלה הימנית.

בהמשך רדף אחריה לעבר השירותים, הפילה לארץ והכה אותה באמצעות מטאטא בזרועותיה ובפניה. כתוצאה מהמכות שהפליא בה, נשבר מקל המטאטא על גופה. כשניסתה להשתמש במכשיר הסלולארי הזהיר אותה והכה אותה עם המקל בידיה ובראשה. בעקבות האירוע נגרמו לה שטפי דם בפניה ובזרועותיה.

במקרה אחר, הנאשם הכה את אחד מבניו בפניו ובכל חלקי גופו, בשל כעסו על כך שלא ישב ללמוד.

הפרקליטות מבקשת לעצור את הנאשם עד תום ההליכים המשפטיים נגדו. צו איסור פרסום הוטל על כל פרט המזהה את שמו של החשוד והמתלוננים.