הפגנה במחאה על אלימות נגד נשים בבאר שבע. צילום: יעקב לוי

יוזמת המחאה על רצח הנשים שנולדה בדף הפייסבוק "אני אישה אני שובתת" סוחפת גם את עיריית ירושלים. בהוראת ראש העירייה הנכנס, משה ליאון, ובשיתוף ראש העירייה היוצא, ניר ברקת, הודיעו  אמש (שבת) כי עובדות עירייה שתבחרנה לשבות, ביום שלישי הקרוב 4.12 בהשבתה שמובילים ארגוני הנשים תוכלנה לעשות זאת מבלי שיופחת שכרן.

עוד הורה ליאון  כי יתקיימו שעורי הסברה במערכת החינוך הירושלמית במסגרתם ישוחחו המורים והתלמידים בחטיבות הביניים ובתיכונים על נושא חשוב זה.

אני אישה, אני שובתת. צילום מסך מפייסבוק

ביום שלישי יתקיים להגדרת המארגנות "יום זעם" שבמרכזו שביתה ארצית, הפגנות ואירועי מחאה בעשרות מוקדים ברחבי הארץ, והתאספות ענק אזרחית שתתקיים ב-19:30. עוד לפני "יום הזעם" יתקיימו הפגנות נוספות, קטנות יותר. היום ב-9 בבוקר מתוכננות הפגנות בתל אביב, בחיפה ובבאר שבע וב-10:00 תתקיים הפגנה גם בירושלים.

משה ליאון: "החברה הישראלית צריכה להתייצב כאיש אחד, נשים וגברים, בני כל הדתות ולהגיד די לאלימות. הקלות הבלתי נסבלת של אלימות כנגד נשים צריכה להיפסק. הגיע הזמן שהחברה הישראלית תקום כולה כאיש אחד להיאבק בתופעה המזעזעת הזו. אנו בעיריית ירושלים  נתייצב בחזית המאבק ונקיים גם פעולות חינוך והסברה לבני הנוער כדי להסביר לדור הבא ולרתום אותו למאבק חשוב זה".