הזבל בירושלים. צילום: לירן תמרי

עיריית ירושלים שהחלה בפיילוט לפינוי אשפה במוצאי שבת לפני כחודשיים מרחיבה את פינוי האשפה לשכונות נוספות ברחבי העיר ממוצאי חג השבועות (יום שבת בלילה).

הפיילוט לפינוי האשפה במוצאי שבתות החל בשכונות נווה יעקב, חומת שמואל, רכס שלמה ושכונת הר נוף. "המשובים מהתושבים היו טובים מאד, ולכן העירייה תרחיב את פעילותה ותפנה אשפה במוצאי שבת גם בשכונות: רוממה, שמואל הנביא, רמת אשכול, מעלות דפנה, סנהדריה, מקור ברוך, גאולה, בית ישראל ובוכרים. עירית ירושלים פועלת כל העת למציאת פתרונות חדשים לשיפור הניקיון ולרווחת התושבים ואכן התוצאות נראות לעין ומביאות רווחה והנאה לתושבים".

בעירייה אומרים כי כל שינוי קטן בהרגלים יכול לסייע לתושבים ומרחב הציבורי יהפוך לנעים ונקי יותר. "לשם כך אנו זקוקים להירתמות התושבים ומבקשים להוציא את האשפה מהבתים טרם מועד הפינוי ולהניחה בתוך המכלים ולא בצידיהם. יש להכניס אשפה למכלים המוטמנים להקפיד שהקרטונים יהיו מקופלים, כך שישאירו מרחב לאשפה נוספת. התושבים מתבקשים לא להחנות את רכביהם צמוד למכולות ולמכלי האשפה. גרוטאות וגזם להניח בקרבת המכל והם יאספו בנפרד".

ראש עיריית ירושלים, משה ליאון: "במסגרת רפורמת הניקיון שעוברת ירושלים בחודשים האחרונים, יצאנו בפיילוט של פינוי אשפה במוצאי שבת בכמה שכונות נבחרות. הפיילוט היה מוצלח מאד ולכן הנחתי להרחיבו לשכונות נוספות. פינוי האשפה במוצאי שבת הביא לניקיון השכונה לקראת השבוע החדש, וגם הקל על פקקי התנועה בימי ראשון בבוקר. נמשיך לעשות כל מאמץ למען רווחת התושבים".