להקת שלוה. צילום מסך מתוך ערוץ 12

את המנגינה הזו אף אחד לא רוצה להפסיק: תושבים פתחו לאחרונה בעצומה לאור הפרישה הצפויה של להקת שלוה מ'תכנית הכוכב הבא לאירוויזיון' במידה וייבחרו לייצג את ישראל. הסיבה: ישנם חברי להקה שומרי שבת שלא יוכלו לערוך חזרות לתחרות בשבת.

"אסור לנו לוותר על ההזדמנות להראות את ישראל השווה והיפה, להקת שלוה הם הנציגים הכי יפים שלנו!", נכתב בעצומה עליה חתמו יותר מ-8 אלף תושבים. לטענת יוזמי העצומה איגוד השידור האירופי יכול למצוא פתרון למצב הבעייתי.

בסוף השבוע פורסם באתר Ynet כי חברי הלהקה שוקלים לפרוש מהתכנית. זאת, בעקבות החשש שאם תנצח בתחרות ותיבחר לייצג את ישראל באירוויזיון, היא תיאלץ לחלל את השבת עם החזרות שיידרשו גם עבודה בשבת. מההפקה נמסר אז: "'שלוה' מביאה למסך קול ייחודי ומרגש. אנו גאים בהשתתפות הלהקה בתוכנית ומקווים שהנושא יפתר".

בהמשך נודע ל'ישראל היום' כי להקת שלוה לא תוכל לשמור שבת במסגרת התחרות ועל כן תיאלץ לפרוש. מאיגוד השידור האירופי נמסר כי "כל ערוץ תקשורת חייב לציית לכללי התחרות באופן גורף ובהתאם לכללים הקיימים. הכללים הללו כוללים נוכחות חובה בכל החזרות וההופעות החיות, וחלים על כל חברי המשלחת והמתמודדים. כל בקשה לחריגה מהכללים במסגרת של נסיבות מקלות, תישקל בהתאם להשפעה אפשרית של החריגה על המשתתפים, המשלחות, התחרות עצמה או הקהל". בנוסף, מדגישים באיגוד כי "לא תתקבל שום החלטה על סמך מצב היפותטי, כי אם אך ורק על פי בקשה רשמית".