קייטנה. האם היא בכלל תיפתח? צילום: shutterstock

עשרות גננות ברחבי העיר מאיימות שלא יגיעו לקייטנות הקיץ שיחלו בסוף החודש. הסיבה: הפרשי שכר גבוהים בינן לבין המורות. "מפקידים את האוצרות הכי יקרים בידי צוות שמקבל גרושים לשעה". 

למעשה השבוע הסתיימה ההרשמה לקייטנות הקיץ של העירייה. אבל בזמן שהורים רבים שילמו מאות שקלים עבור הזכות להפקיד את הילדים בבתי הספר ובגנים במהלך חודשי הקיץ, היו אלו דווקא הגננות שהחליטו לצאת למרד. לטענתן, נודע להן כי הן תקבלנה כמעט מחצית מהשכר השעתי של המורות בקייטנות

"כל שנה זה קורה וכל שנה אני המומה מחדש", אומרת ע' מדרום העיר. "השכר הזוי, מגוחך. מה ההבדל בינינו לבין המורות? פשוט בושה וחרפה. צריך להשוות את השכר שלנו". אל ע' הצטרפו השנה מספר רב של גננות. חלקן אף איימו שלא יגיעו לעבודה. "אני מקווה שמישהו שם בעירייה יתעורר מהר", מוסיפה גננת משכונה במערב העיר. "הרבה גננות ממורמרות על הפערים בשכר". 

בקבוצות הווטסאפ הביעו גננות נוספות תמיכה במחאה. "מפקידים את האוצרות הכי יקרים בידי צוות שמקבל גרושים לשעה", רשמה אחת מהן. "מי הכתובת? העירייה? פשוט בושה!" הוסיפה אחרת. כעת הן פונות לגורמים בכיכר ספרא כדי להעלות את דרישותיהן לשכר שווה.

מהעירייה נמסר: "הקייטנות פועלות בהתאם לחוק של משרד הפנים, אשר מגביל את התשלום שניתן לגבות מההורים עבורן. על אף הגבלה זו, נשמר שכרן של העובדות בקייטנות. נציין כי הקייטנות מתוקצבות על ידי הממשלה, ועל כן השכר הניתן בהן לעובדים איננו קשור לעירייה".