התלמידים הוהורים מפגינים בכיכר ספרא. צילום: באדיבות 'התעוררות'

עשרות תלמידי בית הספר החרדי "חזון מאיר" והורים הפגינו היום (ב') נגד מה שהם מכנים לטענתם המחטף להחלפת ההנהלה. המחאה מתקיימת על רקע מהלך להחלפת הנהלת בית הספר על ידי עמותה השייכת למעיין החינוך התורני.

כיום המנהל הוא הרב אמנון הדס מזה שבע וחצי שנים. עקב סכסוך פנימי החליטו בעמותה להביא מנהל אחר באי ידיעת ההורים תוך השתלטות חד צדדית על בית הספר שכללה החלפת מנעולים. פנייתם של ההורים הגיעה לשולחנו של יו"ר התעוררות עופר ברקוביץ המלווה את ההורים בשבוע האחרון והגיע היום להפגין בכיכר ספרא ביחד עם הילדים וההורים.

ליטל נחמיה אם לאחד הילדים בבית הספר: "זה היום השביעי שאנו משביתים את הלימודים ונמשיך לשבות עד לקבלת מענה והתערבות שהעירייה גם אם באמצעות מעבר למנח"י. אנחנו דורשים פתרון מיידי למצב גם אם זה דורש מהעירייה מבנה חדש. לא נרשה שילדינו יהיו קורבן לסכסוך אישי-פנימי".

עופר ברקוביץ יו"ר תנועת התעוררות שמוביל את מאבק ההורים: "לא אשלים עם מצב בו נעשים מחטפים באישון ליל ושינויים חינוכיים מהותיים קורים ללא התייעצות עם ההורים ותוך התנגדות גורפת שלהם. אמשיך לעמוד לצד התושבים וההורים מכל המגזרים בכל מקום ומקום בעיר. אני דורש מראש העיר להתערב בסוגיה ולהביא לפתרון מיידי או באמצעות השארת המנהיגות החינוכית הקיימת, או מתן פתרון של מבנה אחר".