חילוץ הפועל במפעל בעטרות. צילום: דוברות כבאות והצלה מחוז ירושלים

פועל כבן 50 נלכד למוות תחת ההריסות בבניה בלתי חוקית במפעל תבלינים בעטרות הלילה (שישי). הקיר קרס על הפועל וכוחות חילוץ והצלה שהגיעו למקום הלילה ניסו לחלצו. נפתחה חקירת משטרה שבעקבותיה נעצר בעל המפעל הסמוך(בן 50) עד ל-10.12.  החשוד נחקר בחשד לגרימת מוות ברשלנות.

לאחר מאמץ רב שנמשך במשך שעות ארוכות בגשם הכבד תחת הריסות המפעל שקרס חלקית, הצליחו לוחמי האש מכבאות והצלה ירושלים, בסיוע לוחמי ולוחמות יחידת החילוץ של פקע"ר, להגיע בדקות האחרונות לפועל הלכוד. הפועל אותר ללא הכרה וסימני חיים, וכעת הכוחות נערכים לחלצו מתחת להריסות המבנה. צוותי רפואה נאלצו לקבוע את מותו.

מחקירה ראשונית  של המשטרה עולה החשד כי החשוד קיים בניה בלתי חוקית של קיר שקרס במהלך הלילה לתוך המפעל הסמוך ותחתיו נלכד העובד, שמותו כאמור נקבע במקום.

 צילום: דוברות כבאות והצלה מחוז ירושלים

טפסר משנה רוני סונינו מפקד כוחות כב"ה בשטח: "בשעות האחרונות אנחנו פועלים לחלץ פועל שנלכד תחת הריסות מפעל שקרס, לאחר שחלקים גדולים ממפעל סמוך קרסו עליו ככה"נ בעקבות הגשמים העזים. אנחנו פועלים בשטח בסיוע צמוד של לוחמי ולוחמות יחידת החילוץ של פקע"ר, וכן יחידת כלבנים של הצבא. כמו כן המשטרה ומד"א, מסייעים לנו באבטחת הזירה ושמירה על כוחות המחלצים.

חילוץ הפועל במפעל בעטרות. צילום: דוברות כבאות והצלה מחוז ירושלים

"החילוץ של הפועל אליו הגענו סמוך לשעה 8 בבוקר, מורכב במיוחד, מכיוון שהוא נקבר תחת כמויות גדולות מאוד של בטון ועפר.

"לוחמי האש ויחידת החילוץ של פקע"ר פועלים במתאר מורכב וקשה ומבצעים פעולות כירורגיות, כדי לא לגרום לקריסות משנה על לוחמי האש ומחלצי פיקוד העורף."

פראמדיק מד"א דוד דלפן סיפר: "כשהגענו לכניסה למפעל ראינו פועלים שהיו נסערים, הם סיפרו לנו שלפתע קיר וחלק מהתקרה קרסו ואחד הפועלים נלכד בפנים. נכנסו לתוך המפעל על מנת לנסות ולאתר את הפועל אבל עקב ההרס הרב לא ניתן היה להגיע אליו. כוחות כיבוי ופיקוד העורף שהוזנקו למקום מבצעים פעולות חילוץ מורכבות מאוד ואנחנו ערוכים במקום יחד עם כוח רפואה של צה"ל להעניק טיפול רפואי לפצוע כשיחולץ".

מפקד גדוד רם בחטיבת החילוץ וההצלה, סא"ל שלומי בן יאיר: "צוות מיידי של הגדוד קפץ לנקודת האירוע בעת קבלת הדיווח. היתרון שלנו הוא בכוננות שלנו להגיע מהגזרה בה אנחנו נמצאים לכל אירוע שדורש חילוץ בזמן הקצר ביותר. מדובר באירוע קריסה מורכב אשר דרש מיומנות ושימוש בטכניקות חילוץ ברמה גבוהה. אנו עושים את מירב המאמצים בכדי לבצע את עבודותיו בצורה המהירה והבטוחה ביותר."