כיתה ריקה. גם הצהרת העירייה היתה ריקה | צילום: נורית יהלומי

שוב חג, שוב ילדים בבית: גם בפסח הנוכחי נשארו עשרות ילדים בבתים עקב מחסור בכוח אדם. השבוע התקיים בעיר מיזם 'בתי הספר של החגים'. מדובר בתוכנית של משרד החינוך שנועדה להוריד מההורים את הנטל של שבוע החופש לילדים לפני הפסח - שבו המשק פועל כרגיל. במשך חמישה ימים התקיימו הצהרונים. גם הפעם, כמו בפעמים קודמות, עשרות ילדים לא יכלו להגיע לאותן קייטנות בגלל מחסור במפעילים

"קיבלנו הודעה שאין קייטנה בהתראה של שבוע בלבד," אמרה השבוע ט', אימא לילד בגן חובה בשכונת רמות. "תירצו לנו את זה בכוח אדם או בכך שאין מספיק נרשמים. לא הגיוני שרוב ילדי ירושלים ייצאו לקייטנות וההורים המשיכו לעבוד ורק אנחנו היינו צריכים לוותר על ימי עבודה כדי להישאר בבית עם הילדים".

גם ר', אימא לתלמידת כיתה א' במרכז העיר, התלוננה. "כמו בשנה שעברה, היינו צריכים להשאיר את הילדים בבית. אני שואלת את העירייה: אתם יודעים חודשים מראש על הקייטנות האלה, למה שלא תעשו עבודת שטח רצינית ותכינו את הצהרונים כמו שצריך? למה אנחנו, תושבים שמשלמים ארנונה, צריכים לשאת נטל שרוב הורי ישראל פטורים ממנו? הם אומרים שיפיקו לקחים וזה לא קורה".

כזכור, עוד בחנוכה האחרון פורסם ב"ידיעות ירושלים" כי יש חשש שעשרות ילדים יישארו בבית במהלך 'קייטנות החגים'. מהעירייה נמסר אז כי "על מנת להבטיח את פתיחת המסגרת בחופשת הפסח הקרובה, אנו פועלים החל מתקופה זו על מנת לגייס צוות חינוכי מיומן". נראה כי ההבטחה לא יושמה במלואה.

במקביל הועבר תקציב עירוני מיוחד של 800 אלף שקל עבור פעילויות במהלך חופשת הפסח של תלמידי ישיבות חרדים בגילים 18-13. מדובר על טיולים, הרצאות וסדנאות, שמיועדים למה שמכונה: 'ישיבות בין הזמנים' - חופשת חודש ניסן בישיבות.

מהעירייה נמסר: "הפסח כל ילד או ילדה ירושלמים שנרשמו לקייטנה שובצו למסגרת מתאימה. למעלה מ־50,000 ילדים וילדות נהנו בשבוע האחרון מפעילויות הקייטנה העשירות, המגוונות והחדשניות".