משה ליאון. צילום: יואב דודקביץ'

התושבים דורשים בחירות למינהלים הקהילתיים. מספר פעילים חברתיים משכונות העיר, שגרו הבוקר (ג') מכתב לראש העירייה משה ליאון בבקשה כי האחרון יקבע תאריך לבחירות למנהלים הקהילתיים. הפעילים התריעו כי אם לא ייקבע תאריך בהקדם "לא יהיה מנוס מנקיטת הליכים משפטיים".

במכתב ציינו הפעילים כי במשך 7 שנים לא התקיימו בחירות למנהלים, דבר היוצר אי סדרים בניהולם. "בכל המנהלים לא התקיימו בחירות כבר למעלה מ–7 שנים. הבעיה מתחדדת ביותר ב-10 מנהלים שבהם הבחירות התקיימו במתכונת של 'בחירות קהילתיות'".

בהמשך המכתב הפעילים אף דרשו כי עד לקיום בחירות יש להימנע מכל קבלת החלטה "מהותית".

"במידה ולא תעשו כן, הרי שנפנה לבית המשפט לקבלת סעדים מתאימים לרבות בחינה מחודשת של המעמד הסטטוטורי של המנהלים הקהילתיים בירושלים", חתמו.

כזכור, בחודש ינואר אישרה ועדת הכספים בחירות למינהלים הקהילתיים שייערכו עוד השנה ב-2019. עלות קיום בחירות במנהלים הוא כ-2.5 מיליון שקלים.

תגובת עיריית ירושלים: "על פי תקנון המינהלים הקהילתיים, העירייה מנועה מקיום תהליך בחירות בטווח של חצי שנה מבחירות ארציות. אשר על כן נדחו הבחירות למינהלים פעמיים בתקופה האחרונה.

"בהתאם להנחיית ראש העירייה, הצוות המקצועי בעירייה מעדכן בימים אלו את תוכנית העבודה לבחירות לקראת פרסומה לציבור בעוד מספר שבועות".