להקת שלוה. צילום מסך מתוך ערוץ 12

פרסום ראשון: לאחר שפרשו מהתחרות ב'הכוכב הבא' ולא ייצגו את ישראל באירוויזיון, להקת שלווה צפויה להופיע בירושלים באירוע מושקע במיוחד, ביוזמת ראש העיר משה ליאון. למיינט ירושלים נודע, כי הכניסה תהיה חופשית, ללא עלות.

הפרטים עדיין לא סגורים לחלוטין, ובכיכר ספרא עדיין לא מאשרים באופן רשמי, אבל הפרטים ייסגרו סופית בימים הקרובים. גורם בכיר בספרא אומר בשיחה עם מיינט ירושלים, "שלווה הוא מוסד ירושלמי ותיק המסמל את כל היופי שיש בעיר הזאת, עיר שבה יש מקום לכולם".

לדברי הגורם: "ראש העירייה משה ליאון מחובר לשלווה מזה מספר שנים, הוא נוהג לבקר את המוסד לעיתים קרובות. עוד בימי הקמפיין ליאון היה עורך את הפגישות שלו בבית הקפה החברתי של שלווה מתוך רצון לתרום לארגון את תרומתו הצנועה".

כאמור, לאור התפנית בתחרות, משה ליאון החליט לתת להקה במה ביתית, וההופעה צפויה להתקיים ככל הנראה על במת רחבת כיכר ספרא. הכניסה תהיה חופשית וצפויים להשתתף בה אלפים. בשבוע הבא יודיעו בעירייה על המועד הסופי של ההופעה.

כזכור, חברי להקת שלוה החליטו לפרוש מתוכנית הריאליטי לאחר כשלושה שבועות של לבטים, כיוון שחששו שבמקרה שיזכו בה ויבחרו לייצג את ישראל באירוויזיון, יאלצו לחלל שבת במסגרת החזרה הגנרלית. בתוכנית הבטיחו לפעול מול גורמים בתחרות, בניסיון למצוא פיתרון לבעיה.

בהמשך פורסם, כי חברי הלהקה יופיעו בחצי הגמר השני של התחרות, שייערך ב-16 במאי בתל אביב. לפי הפרסום ב-ynet, בישיבה שהתקיימה בנוכחות ראשי התאגיד, המפיקה הראשית של האירוויזיון זיות דוידוביץ׳ והבמאי והעורך הראשי של האירוויזיון בתל אביב יובל כהן, הוחלט שהלהקה תופיע בחלק האמנותי של חצי הגמר השני. הסיכום קיבל גם את אישור איגוד השידור האירופאי. מכאן נמסר כי "הסלוגן של האירוויזיון הוא 'העזו לחלום', ושלוה העיזו לחלום והתאגיד שמח שהוא יכול לעזור בהגשמת חלומם".

להקת שלוה הוקמה במסגרת עמותה לילדים עם צרכים מיוחדים, והיא כוללת שמונה חברים: שי, מנהל הלהקה, טל ויאיר, נגני כלי הקשה המתמודדים עם תסמונת דאון, יוסף, נגן תופים וזמר המתמודד עם תסמונת וויליאמס, נפתלי, נגן כלי הקשה המתמודד עם PDD, גיא, נגן קלידים המתמודד עם עיוורון, וכמוהו גם הזמרות ענהאל ודינה.

מעיריית ירושלים טרם נמסרה תגובה.