להקת שלוה מקבלים את הפרס בשם המוסד. צילום: ישראל ברדוגו

גאווה ירושלמית: מרכז שלוה בירושלים קיבל אמש (א') פרס ירושלים למסירות למען האחר בחברה. את הפרס קיבלו בשם המרכז חברי 'להקת שלוה' ומנכ"ל המוסד, יוחנן סמואלס.

אמש התקיים אירוע הפתיחה של כנס בשבע-ירושלים, שכלל הופעה של יהורם גאון, מספר שירים של שולי רנד והענקת פרסי ירושלים לחמישה מתוך 12 פרסי ירושלים לשנת 2019. בין מקבלי הפרס שולי רנד, האקדמיה למחול ומוסיקה הללי, שירת הים ומרכז שלוה.

את הפרס קיבלו בשם המרכז חברי להקת שלווה שנתקבלו לקול תרועות מהקהל שעמד על רגליו בהתרגשות כשדיברו על כך שהחליטו לקדש את ה' וללכת לפי אמונתם על פני השתתפות בתחרות האירוויזיון.  

ממרכז שלווה נמסר: "התרגשנו ואנחנו ממשיכים להתרגש מהאהבה שעוטפים אותנו במדינה. לקבל את פרס ירושלים זו זכייה בפני עצמה שמרגשת אותנו מאד".

ראש עיריית ירושלים, משה ליאון: "אין ראויים מילדי שלווה לקבל את פרס המסירות למען החברה. אני מחובר מאוד לידי שלווה כבר שנים ולאחר ששמעתי שפרשו מהארוויזיון הזמנתי אותם להופיע בירושלים".

ההופעה כפי שפורסמה לראשונה במיינט ירושלים צפויה להיערך בכיכר ספרא בקרוב.

בהמשך הערב, שר החינוך נפתלי בנט, ביקש בטקס הפתיחה מיהורם גאון להקדיש את השיר 'על הדבש ועל העוקץ' לאורי אנסבכר ז"ל.

כזכור, חברי להקת שלוה החליטו לפרוש מתוכנית הריאליטי לאחר כשלושה שבועות של לבטים, כיוון שחששו שבמקרה שיזכו בה ויבחרו לייצג את ישראל באירוויזיון, יאלצו לחלל שבת במסגרת החזרה הגנרלית. בתוכנית הבטיחו לפעול מול גורמים בתחרות, בניסיון למצוא פיתרון לבעיה.

בהמשך פורסם, כי חברי הלהקה יופיעו בחצי הגמר השני של התחרות, שייערך ב-16 במאי בתל אביב. לפי הפרסום ב-Ynet, בישיבה שהתקיימה בנוכחות ראשי התאגיד, המפיקה הראשית של האירוויזיון זיות דוידוביץ׳ והבמאי והעורך הראשי של האירוויזיון בתל אביב יובל כהן, הוחלט שהלהקה תופיע בחלק האמנותי של חצי הגמר השני. הסיכום קיבל גם את אישור איגוד השידור האירופאי. מכאן נמסר כי "הסלוגן של האירוויזיון הוא 'העזו לחלום', ושלוה העיזו לחלום והתאגיד שמח שהוא יכול לעזור בהגשמת חלומם".