יהודה ותמי כדורי ז"ל. צילום: מרדכי אסרף

בית המשפט החליט לשחרר את שלושת החשודים, ביניהם עבריין מורשע, שנעצרו אתמול (ב') בפרשת רצח בני הזוג כדורי בשכונת ארמון הנציב. המשטרה ייחסה להם עבירה של קשירת קשר לביצוע פשע וביקשה להאריך את מעצרם בחמישה ימים. 

"המבקשת טוענת כי המשיבים חשודים במעורבות ברצח בני הזוג כדורי. על יסוד מסמכים הייתה הצדקה להוצאת צו מעצר. אך לאחר חקירתם של המשיבים, הייתה צריכה המבקשת לשקול את עמדתה להמשך ולשחררם כאשר התברר כי החשד הסביר הראשוני והבסיסי שהיה אין בו עוד דבר. בנסיבות האלה וודאי שאין הצדקה להארכת מעצרם של המשיבים ואני סבור כי בנסיבות גם אין הצדקה לקביעת תנאים כלשהם כאשר מתברר כי החשד הסביר שהיה לא קיים עוד", החליט השופט סילברמן.

ב-13 בינואר נמצאו תמי ויהודה כדורי, בשנות ה-70 לחייהם עם סימני אלימות קשים בביתם שבשכונת ארמון הנציב. מאז נעצרו שני חשודים ושוחררו והחקירה נכנסה למבוי סתום.

תגובות:

עו"ד יהודה שושן המייצג את אחד החשודים: "החלטת בית המשפט ברורה. מדובר במעצר שלא היה צריך להתבצע מלכתחילה. חשד מאוד קלוש. צר לנו בעיקר על משפחת הקורבנות שכל פעם מפיחים בהם תקווה מחדש שהנה נמצאו הרוצחים המתועבים של הרצח החמור הזה, אך הכל נגמר בקול ענות חלושה. טוב היה שלא מתבצע הדבר הזה. מרשי אדם מבוגר ואני שמח שההחלטה בצורה ברורה וחד משמעית".

עו"ד גדי טורונשווילי, המייצג חשוד שני: "ביהמ"ש אמר שהחשד הקלוש לא עומד היום. לא היה צריך לעצור אותם. בית המשפט שחרר אותם ללא שום תנאי. צריך לשים סוף ליד הקלה הזאת של המעצרים. צריך לשים סוף להפחת התקווה בקורבנות. המצב היום הוא כזה שלא בעיה לקבל צו מעצר. מציגים לבית המשפט בדיל של מידע, באים עם פיפס ואפשר לעצור עם זה בן אדם. גם אם שומעים משהו בשיחה אגבית אפשר לעצור.  לא כל שכן כשמדובר בדברים שיש תחכום קצת יותר רב מהרגיל. מספיק שמאזיהים לשיחה אגבית של בן אדם כדי שזה יוביל לעילה לעצור".

עו"ד מיכאל עירוני, שמייצג את החשוד השלישי: "מדובר בהחלטה שמאשרת את הטענה של מרשי שהוא נתון לרדיפה מתמשכת של משטרת ישראל. מדובר בביזיון של ממש. השופט אמר את זה בצורה הכי ברורה. הנזק כבר נגרם, הוא כבר ישן בבית המעצר. אני מקווה מאוד שזה יפסק לאלתר ומישהו ילמד את ההחלטה הזאת. אנחהו שוקלים לאור ההתמשכות הבלתי רגילה של מעצרי הצו האלה מרשי מעוניין לתבוע את משטרת ישראל".