האירוע ברחוב דב סדן. צילום: אריק אבולוף כבאות והצלה מחוז ירושלים

שוטרים וכוחות כיבוי והצלה הוזעקו הבוקר (ה') לרחוב דב סדן בשכונת פסגת זאב בעקבות דיווח על שריפה של צינור גז היוצא מצוברי הגז העולה באש ומסכן את חיי הדיירים. שני בניינים פונו בעקבות האירוע. 

השוטרים החלו בפינוי כלל דיירי הבניין הסמוך, חסמו את הרחוב לתנועה והרחיקו את הציבור למרחק ביטחון וזאת על מנת לאפשר לצוותי כב"ה לפעול לכיבוי השריפה.

השריפה החלה כתוצאה מעבודות שיפוצים שביצעו פועלים בחצר של בניין. במהלך העבודות, ביצעו הפועלים חיתוך של קיר באמצעות מסור דיסק, ללא כל בדיקה מתחייבת לגילוי צנרת גז בקיר חיתוך זה, גרם לקריעת הצינור, לדליפת גז חזקה, והניצוצות שיצרה עבודת מסור הדיסק, גרמו להתלקחות הגז בעוצמה רבה.

בסיום פעולות החקירה, יועברו המסקנות לידי האגף המשפטי של כבאות והצלה לישראל מחוז ירושלים, לידי משטרת ישראל ומנהלת הגז.

הלוחמים השתלטו במהירות על השריפה, עצרו את דליפת הגז ומנעו נזק כבד במקום. כמו כן, לוחמי האש בשטח מדווחים על שליטה מלאה בשריפה ועל סגירה מוחלטת של הדליפה.

האירוע ברחוב דב סדן. צילום: אריק אבולוף כבאות והצלה מחוז ירושלים

 צילום: אריק אבולוף כבאות והצלה מחוז ירושלים

במקביל לפעולות הכיבוי ועצירת הדליפה, צוותים מהיחידה לטיפול בחומרים מסוכנים של כבאות והצלה לישראל תחנת ירושלים, מבצעים בדיקות ודגימות עם גלאי גז ברדיוס גדול סביב אזור הדליפה, ובשלב זה הם מדווחים, כי אין הצטברות גז ברמת העלולה לגרום לסיכון.

 צילום: אריק אבולוף כבאות והצלה מחוז ירושלים

להב אבי גוזלן קצין כבאות והצלה שהגיע ראשון למקום: שריפת הגז נגרמה על ידי התלקחות דליפת גז חזקה, וזאת כתוצאה מרשלנות של פועלים שחתכו צינור גז ראשי וגרמו להתלקחותו"

"לצערנו, אנחנו פוגשים פעם אחר פעם, מקרים חמורים של דליפות גז מסוכנות, וזאת כתוצאה מחוסר מקצועיות של קבלנים ופועלים, אשר קודחים בקירות, חופרים באדמה וכד' וזאת לפני בדיקה כמתחייב בחוק לשלול הימצאות תשתיות גז, חשמל ומים במקום העבודה. רק במזל גדול, והפעילות המהירה והמקצועית של לוחמי האש האירוע היום ומקרים רבים דומים אחרים הסתיימו בשלום וללא אסונות בנפש".