זוכר הכל
יואב דודקביץ'

צילום: יואב דודקביץ'

יש סיפורים שנחקקים בליבה של עיר לנצח. אחד מהם הוא אסון ורסאי, שגם אחרי כמעט 20 שנה נשאר כצלקת כואבת בלב התושבים. לכן כשפוגשים את אלי פולק, מנכ"ל 'איחוד הצלה' הנכנס, שגם היה הפראמדיק שחילץ את הכלה באותו אירוע איום, קשה להישאר אדישים.

משחק אלוהי   
יואב דודקביץ' 

צילום: יואב דודקביץ' 

העבודה בעיתון שולחת אותי לא פעם למקומות שמעולם לא חשבתי שרגלי תדרוך בהם. אחד מהם הוא מגרש הכדורגל בדבוריה, כחלק מכתבה גדולה על משחקי ליגה ג' בכדורגל. מלבד הסיפורים הגדולים שנתקלנו בהם, היה גם רגע אחד בו קרני השמש ניסו לשוות לאירוע נופך קצת אחר.

הצבא של יוסי 
רפי קוץ 

צילום: רפי קוץ

שנת בחירות היא תמיד אתגר. לתפוס את התמונה הנכונה, כזו שתספר את הסיפור בצורה המלאה ביותר, היא משימה קשה. בבחירות האחרונות שעברו על העיר היו לא מעט מתמודדים, אחד מהם הוא יוסי דייטש, שלרגע מסוים נראה כמו מי שילך עד הסוף. אבל הסוף הפוליטי שלו היה עצוב, כמו של אלפי תומכיו.

עוצמה נשית  
יואב דודקביץ'

אייאת אדריס. צילום: יואב דודקביץ'

פרויקט 'יום האישה' בעיתון כלל 35 נשים משפיעות בעיר. צילמתי כמעט את כולן, שלכל אחת מהן סיפור מדהים, מעורר השראה. אחת מהן היא אייאת אדריס, פלסטינית, מוסלמית בת 27 שגרה בעיר, שמנסה לקרב תלמידים וקהילות לעולם הטבע. הצילום שלה בגן הבוטני של האוניברסיטה היה חוויה.

תופר הזיכרונות 
רפי קוץ 

דוד מלכה. "זה לא פשוט להיות עולה חדש ועוד ממרוקו" | צילום: רפי קוץ

דוד מלכה הכיר את כולם. מיצחק נבון, דרך עזר ויצמן ועד שלל שופטים וחברי כנסת. ככה זה כשאתה מחזיק בתואר "החייט של הנשיאים". כשהגעתי לצלם את האיש המדהים הזה, בן 80, מצאתי אדם מלא בזכרונות, איש ירושלמי אמיתי, מדור שהולך ונעלם. קצת כמו המקצוע שלו.

מאיראן באהבה  
יואב דודקביץ' 

פינקס מתן. צילום: יואב דודקביץ'

הצילומים למדור 'הירושלמים', שפותח את העיתון בכל שבוע, מפגישים אותי עם דמויות יוצאות דופן בעיר הזו, שלחלקם סיפור לא פחות ממטורף. אחד מהם הוא פינקס מתן, שמעבר לשאר הדברים הוא גם שגריר איראן בירושלים. לא פחות.

לוקח את זה סלואו 
רפי קוץ 

משה לוי. צילום: רפי קוץ

השנה נפל דבר. משה לוי, הבעלים של 'סלואו משה' בנחלאות, החליט לסגור את שערי המקום המיתולוגי. וכך, הפאב שהיה ביתם של סטודנטים רבים, תושבי השכונה, סלבס מקומיים וסתם חבר'ה שרצו רק לשבת לבירה, נעלם מהמפה הירושלמית. והפרצוף של לוי בתמונה הזו אומר הכל.

המוזיקה מחברת את כולם
יואב דודקביץ'

צילום: יואב דודקביץ'

בשנה האחרונה נתקלתי בלא מעט פרויקטים מדהימים, מרגשים ויוצאי דופן. אבל אחד שתפס מקום ענק בלב שלי הוא קורס הדי.ג'יי לבעלי מוגבלויות שכליות שנערך במתנ"ס רמות. מספיק לראות את החיוך הגדול של כל מי שלקח בו חלק כדי להבין איזו עוצמה יש למוזיקה.