המעקב מהרחפן אחר ההסעה. צילום: דוברות המשטרה

16 תלמידים בהסעה אחת: בפעילות יזומה נגד עבירות תנועה חמורות מסכנות חיים שהתקיימה השבוע בשכונת ג'בל מוכבר שבמזרח העיר, השתמשו השוטרים ולוחמי מג"ב ברחפן בעל יכולת לתעד עבירות נהגים על פני השטח תוך שילוב כוח משטרה סמוי לתפיסת הנהגים העבריינים.

בתוך כך, באמצעות הרחפן, הבחינו השוטרים ברכב הסעות המעלה תלמידים בדרכם לבית הספר במוקדים שונים בשכונה, שוטרים עצרו את הנהג לבדיקה.

במהלכה ראשית טען בפניהם הנהג כי אין ברשותו כל אמצעי מזהה, דבר שהעלה את רמת חשדם. לאחר מכן אף ניסה להתחזות לאדם אחר, ובתחקור מעמיק גילו השוטרים את זהותו האמיתית ועצם העובדה שאינו מחזיק ברישיון נהיגה מתאים הן לסוג הרכב (אוטובוס פרטי) והן להסעת התלמידים.

התלמידים בהסעה. צילום: דוברות המשטרה

עת מעצרו, לאחר ספירת התלמידים, עלה כי הסיע 16 תלמידים קטינים לבית הספר.

הנהג נעצר לחקירה במשטרה בחשד למיוחס לו, ובוצע לו שימוע בפני קצין משטרה שהשבית את רכב ההסעות למשך 30 ימים. בנוסף פתחה המשטרה הליך שיפוט מהיר כנגד החשוד במסגרתו כבר בימים הקרובים יוגש נגדו כתב אישום.

"אני לא רוצה לחשוב מה עלול היה לקרות אם חלילה הנהג הזה היה עושה תאונה בשל חוסר המקצועיות הנדרשת בהסעת תלמידים ונהיגה ברכב גדול מימדים, שיכלו להיות לה תוצאות קשות מאוד. העבירה שהוא ביצע זה ממש לקחת סיכון על חייהם של הילדים", ציין שוטר שהשתתף בפעילות, "על עבירות מסוג זה לא נתפשר ונפעל למיצוי מלוא הדין עמו".

במשטרה ציינו: "ידע כל עבריין תנועה, כי משטרת ישראל לא מהססת לפעול בכל עת ובכול מקום תוך הפעלת כלל האמצעים הטכנולוגיים העומדים לרשותה, בכדי להרחיק ממשתמשי הדרך את אלו המבצעים עבירות מסכנות חיים ולהביאם לדין".