צילום: דוברות המשטרה

ניידת המשאלות של משטרת ישראל, הפתיעה הבוקר (ג') את טל, חניך במרכז 'עלה' שבירושלים ולקחה אותו לחוויה משטרתית מיוחדת.

שוטרי מחוז ירושלים מזה תקופה ארוכה מלווים באופן אישי וצמוד את חניכי מרכז 'עלה' בירושלים המטפל באנשים עם מוגבלות שכלית התפתחותית. לאורך התקופה התפתחו ביניהם קשרי ידידות. חלומו של טל, שנגלה עם הזמן לאוזני השוטרים, הוא להיות שוטר שליום אחד, לשרת בתחנת משטרת לב הבירה בירושלים ולעסוק במקצועות השונים של שוטרי התחנה.

השוטרים לא נשארו אדישים וגייסו למשימה את ניידת המשאלות של המשטרה עמה הגיעו הבוקר למרכז 'עלה' בירושלים. השוטרים הלבישו את טל במדי השוטר החדשים וניגשו למשימת הסיור בניידת, הכוללת בתוכה התקנים משטרתיים שונים ומגוונים כגון אורות משטרה, מערכת קשר וכריזה.

צילום: דוברות המשטרה

יחד עם כלב המשטרה. צילום: דוברות המשטרה

עם הגעתו לתחנת המשטרה, פעל יחד עם חוקרי המעבדה לזיהוי פלילי וסייע להם לפענח זירת עבירה, פעל בליווי כלב משטרתי לאיתור סמים מסוכנים וסייע לחבלני המשטרה בטיפול בחפץ חשוד.

עם סיום הכשרתו, בטקס מיוחד שנערך לטל ע"י פיקוד ושוטרי התחנה, הוא קודם לדרגת סגן ניצב, וקיבל באופן רשמי את סיכות מחוז ירושלים.

במשטרה ציינו: "זוהי הזכות שלנו להפתיע כל פעם מחדש ולהעניק חוויה ייחודית שאין כמותה בשום מקום אחר. הבעות הפנים, החיוכים והשמחה הם התגמול הכי טוב שאנו יכולים לבקש בחזרה".

מנכ"ל עלה בירושלים, שלומית גרייבסקי: "זו התרגשות עצומה! טל, צעיר עם מוגבלות, ששגרת חייו היא מלחמה יומיומית להתקדמות, לשיקום, שיפור באיכות החיים והישגיות, זכה ליום מיוחד ולחוויה שונה לגמרי. מוקף בצוות שוטרים אוהב שנתן לו הזדמנות להגשים חלום.

"השוטרים הנפלאים מתחנת לב הבירה בירושלים שכבר 5 שנים קושרים את שגרת עבודתם עם שגרת חיינו. גם ולמרות מצבים ביטחוניים לא פשוטים, יש להם תמיד זמן ומקום בלב לילדים ולצעירים בעלה ירושלים".