רב רשף יוסי בן שמחון ז"ל. צילום: כבאות והצלה במחוז ירושלים

אבל בכבאות והצלה במחוז ירושלים: רב רשף יוסי בן שמחון ז"ל, מפקד וקצין כבאות בתחנת ירושלים נפטר אחרי מאבק הירואי במחלה קשה והוא בן 46. הוא הותיר אחריו אישה ושלושה ילדים.

"לוחמי האש, מתנדבים, קצינים, פיקוד ירושלים, מטה המחוז ומפקד המחוז, המומים וכואבים את פטירתו של רב רשף יוסי בן שמחון רמ"ד בטיחות והגנה מאש בירושלים, ומשתתפים בצערם העמוק של אשתו, ילדיו, בני משפחתו וחבריו", נמסר מכבאות.

רב רשף יוסי בן שמחון החל את שירותו בכבאות והצלה בשנת 98 בתחנת גבעת מרדכי. במהלך השנים שירת רשף יוסי בן שמחון ז"ל במגוון תפקידים מבצעיים ובהם: לוחם אש, מפקד צוות, קצין כיבוי חילוץ והצלה. לאחרונה אף מונה למפקד מדור בטיחות והגנה מאש בתחנת "רימון" בירושלים, תחנה החולשת על כל צפון העיר ירושלים.

במהלך 21 השנים בהם שירת בכבאות והצלה לישראל תחנת ירושלים, הציל רב רשף יוסי בן שמחון את חייהם של מאות אזרחים בירושלים.

רב רשף יוסי בן שמחון ז"ל היה ממקימי היחידה לחילוצים מיוחדים (יל"מ) של ירושלים, והתמחה בחילוצים מורכבים מכל תוואי שטח ומתאר חילוץ. חילוצים אשר הצילו את חייהם של אזרחים רבים שנקלעו לצרה ומצוקה.

"יוסי היווה דוגמה ומופת לחבריו ביחידה ובכבאות בכלל. יוסי הכשיר, הדריך ולימד רבים מלוחמי האש בירושלים את רזי מקצועות החילוץ, הכיבוי וההצלה .הוא היה איש נעים הליכות, אשר סחף אחריו ברגישותו במנהיגותו ובתבונתו הרבה רבים מלוחמי האש אשר ראו בו מקור לידע, מקצועיות, אומץ וגבורה  והיה אהוב על כולם", מסרו בכבאות והצלה במחוז.

המשפחה יושבת שבעה בבית המנוח, רחוב אור 76 קידר.