התאונה בשמואל הנביא. צילום: דוברות איחוד הצלה

שני נפגעים קשה בשתי תאונות בירושלים: בן 3 נפגע קשה ברמת שלמה ובת 50 נפגעה קשה בשמואל הנביא.

ילד כבן 3 נפגע קשה מרכב בשכונת רמת שלמה. כוחות הצלה העניקו לו טיפול ראשוני ברחוב הרב ברים. לאחר מכן פונה לבית החולים הדסה עין כרם באורח קשה עם חבלת ראש. שוטרים שהגיעו למקום עיכבו את נהג הרכב ופתחו בחקירת הנסיבות. מהדסה עין כרם נמסר כי הילד פונה אל יחידת הטראומה וסובל מפגיעת ראש, מונשם ומורדם ומצבו קשה.

חובש רפואת חירום במד"א אליהו בן חמו סיפר: "כשהגעתי למקום התאונה ראיתי את עוברי האורח מעניקים בהנחיה טלפונית של חובש במוקד מד"א סיוע ראשוני לילד כבן 6 ששכב מחוסר הכרה על הכביש. ביצעתי בדיקות רפואיות ראשוניות בילד שסבל מחבלת ראש והענקתי לו טיפול מציל חיים שכלל פתיחת נתיב אוויר ועצירת דימומים. לאחר מכן הוא פונה בניידת טיפול נמרץ של מד"א תוך כדי המשך טיפול רפואי לביה"ח".

בהמשך היום נפצעה קשה ממשאית אישה כבת 50 ברחוב ארץ חפץ שבשמואל הנביא. חובשים העניקו לה טיפול רפואי והיא פונתה לבית החולים הדסה עין כרם.

נתי אוסטרי חובש ביחידת האופנועים של איחוד הצלה סיפר: "הייתי בסמיכות למקום וקיבלתי קריאה באפליקציה של משרד הבריאות על הולכת רגל שסובלת מפגיעה קשה בגפיים התחתונות כתוצאה מפגיעת משאית בסמוך לאתר בניה. הגעתי מידית למקום ולאחר הטיפול הראשוני שהענקנו לה בזירת התאונה יחד עם צוות אמבולנס של איחוד הצלה היא פונתה להמשך קבלת טיפול רפואי בבית החולים כשמצבה מוגדר קשה".

לפני כחודש ילד כבן 11 נפגע באורח בינוני ברחוב דרך חברון ופונה לבית החולים הדסה עין כרם.  על פי נתונים של אור ירוק, בירושלים נפגעו 300 צעירים (גילאי 15-24) בתאונות דרכים בעשרת הראשונים של שנת 2018, מתוכן שני צעירים נהרגו ו-32 נפגעו באורח קשה. ירושלים היא העיר בה נפגעו הכי הרבה צעירים בתאונות בהשוואה ליתר הערים.