'בית אריאל'. צילום: יואב דודקביץ'

ייסגרו, אבל לתקופה קצובה: במענה למכתבה של חברת מועצת העיר (התעוררות), עינב בר-כהן, הנוגע למניעת סגירת הוסטל 'בית הצברית', נענתה חבר המועצה על ידי מנהלת אגף הרווחה בעיריית ירושלים כי לאחר בירור עם משרד הרווחה, החל מהראשון ביולי ההוסטלים ייסגרו לצורך "שיפוץ המבנים והתאמתם להפעלת מחודשת".

בנתיים יפרסם המשרד מכרזים להפעלת ההוסטלים כאשר הפעלתם מתוכננת לתחילת שנת 2020.

מנהלת האגף הוסיפה כי הגורמים המקצועיים מטעם משרד הרווחה ועיריית ירושלים ימשיכו לדאוג לנערות ונערים המקבלים ליווי במסגרת ההוסטלים גם לאחר הסגירה הזמנית.

קראו גם בנושא: 
• 
הנערות בהוסטלים בירושלים עתרו לבג"ץ נגד הרפורמה של משרד הרווחה
• 100 בכירים בעברית נגד רפורמת ההוסטלים לנערות בסיכון
• רפורמת ההוסטלים לנערות בסיכון: משרד הרווחה מתעקש כי אינו מתכוון לסגור אותם – הבנות ממשיכות במאבק

אחת הנערות שהתפרצו לישיבת המועצה. צילום: לירן תמרי

כאמור, הנערות במסגרות החסות בבירה, באמצעות הקליניקה המשפטית באוניברסיטה העברית, הגישו לאחרונה עתירה לבג"ץ נגד החלטת משרד הרווחה לסגור את מסגרות החסות ברחבי ירושלים.

בעתירה מתבקש בית המשפט העליון להוציא צו מניעה זמני המורה על הקפאת כל ההליכים לסגירת / שיפוץ ההוסטלים ולהורות למשרד הרווחה להעביר נערים ונערות במצוקה אל המסגרות כפי שנעשה בעבר, עוד מבקשים העותרים לקבוע דיון בהול ובהקדם בעתירה. בהמשך השבוע הם מתכננים הפגנה סמוך לכנסת.

עינב בר כהן (התעוררות): "משרד הרווחה שוב ושוב נותן תירוצים, ונראה שעתידן של הנערות בסיכון עדיין בסכנה. אין פתרון מיידי לנערות ושום מענה ברור עד 2020 שגם אז לא בטוח כי ינתן. הדבר היחיד שכן בטוח ממכתב התשובה הוא שבחודש יולי ההוסטלים יסגרו והנערות בשלושה הוסטלים בעיר ישארו ללא בית וללא שום פתרון ראוי.

"אני מתכוונת להמשיך ולהאבק לצד הנערות בכל דרך אפשרית, התשובה שניתנה אינה מקובלת עלי. אעשה הכל כדי להבטיח את עתידן של הנערות שההוסטלים הם לא פחות מהצלת חיים עבורן. אני מכירה היטב את פעילותם של ההוסטלים כמי שפעלה בהוסטל בית אריאל במשך שנה, מכירה את הנערות ואת הצוות המקצועי והמסור ולכן גם ברור לי שמדובר בהחלטה שגויה שתפגע קשות בנערות ובחברה הירושלמית כולה".