הכבאים והמחולץ. צילום: כבאות והצלה מחוז ירושלים

שבוע בידיוק לאחר שנקלעו לשיטפון בעמק הארזים - לוחמי האש ופיקוד כבאות והצלה מחוז ירושלים, נפגשו השבוע עם אחד ממחולצי עמק הארזים.

אתמול, בשעות הבוקר, הגיע נידאל טוויל, הלכוד שחולץ ראשון מהשיטפון בעמק הארזים, ביחד עם בני משפחתו לתחנת כבאות והצלה לישראל-ירושלים בכדי לפגוש את המחלצים לוחמי האש אשר הצילו את חייו לאחר שנלכד במי השיטפון בנחל.

בתחנה, פגשו נידאל ובני המשפחה את המחלצים לוחמי האש מהתחנה ואת מחלצי יחידת החילוץ המיוחדת של התחנה, הודו להם בחום, חיבקו אותם והרעיפו שבחים על מעשי הגבורה של הצוותים, מעשים שהצילו את חייו של נידאל.

עמק הארזים. צילום: אריק אבולוף, כבאות והצלה מחוז ירושלים

נידאל טוויל המחולץ מהשיטפון: "באתי במיוחד אני ובני המשפחה שלי, להגיד לכם תודה מעומק הלב! רק בזכותכם, אנשים יקרים וגיבורים, אני עומד כאן היום עם המשפחה שלי, חי בריא ושלם. בזכות הנחישות והיצירתיות בפעולות שלכם, חזרתי הביתה לילדים שלי".

טפסר משה סויסה מפקד כבאות והצלה לישראל-מחוז ירושלים: "התרגשנו מהמילים החמות והאהבה של בני המשפחה והמחולץ נידאל. הנחישות ואומץ הלב האופייני ללוחמי האש, הם נכס צאן ברזל ובזכותם, חייהם של רבים מאוד מאזרחי ישראל, בלי הבדל דת, גזע ומגדר, ניצלים ונמנעת פגיעה בהם וברכושם".

במפגש נכחו מטעם כבאות והצלה מחוז ירושלים: מפקד המחוז, טפסר משה סויסה,  מפקד כבאות והצלה לישראל תחנת ירושלים, טפסר משנה אייל כהן, מפקד היחידה לחילוצים מיוחדים רס"ר אריק אבולוף, מפקד כוחות החילוץ בשטח רב-רשף אלי אדרי,  לוחמי אש, מחלצים, וקצינים מהתחנה.