דו"ח. צילום ארכיון: קובי קואנקס

הותקפה מילולית - ותבעה: שוטרת במחוז ירושלים הגישה לבית המשפט השלום בירושלים תביעת לשון הרע בסך מאה אלף שקלים נגד תושב העיר. הסיבה: לטענתה כשהבחינה בתושב מבצע עבירת תנועה, ניגשה אליו וביקשה ממנו להזדהות כחוק. בתגובה טוענת השוטרת כי אותו תושב החל לגדף אותה בנוכחותם של מספר תושבים שהבחינו באירוע ואף איים עליה .

במסגרת האירוע שהתרחש בחודש מרץ השנה, הבחינה השוטרת ברכב כשהוא חונה במרכז הכביש כאשר נהג הרכב אוחז בידיו מכשיר סלולארי. על פי כתב התביעה השוטרת ניגשה לאותו אזרח, במסגרת תפקידה וביקשה ממנו להזדהות, אך זה סירב, יצא מהרכב והחל לקלל אותה "זונה", "בת אלף זונה" ו- "שרמוטה". לאחר מכן יצא מהרכב, והחל להתקרב לשוטרת בתנועות גוף מאיימות.

"התובעת תטען כי שלל הקללות באופן חוזר ונשנה, ובמיוחד הקביעות העובדתיות שהנתבע השמיע כלפיה 'זונה', 'שרמוטה' הינם בעלי משמעות קשה ומיוחדת עבורה, כאישה, וכלפי מעמדה כשוטרת ותיקיה נשואה ומכובדת, כאשר מי מהשומעים מסביב עשוי להבין לכאורה כי הנתבע מכיר את התובעת ומציג ממצאים עובדתיים נכונים כביכול, וכאמור מוכחש מכל וכל כי חלילה התובעת הינה כפי קביעותיו של הנתבע", נכתב בכתב התביעה.

עוד יצוין כי ״לא אחת אנשים כמו הנתבע מקלים ומבזים את התובעת וכן שוטרים במיוחד שוטרות, במהלך תפקידם על מנת לסכל את אכיפת החוק כלפיהם, והטלת פיצויים גבוהים, לדוגמה תביא אף להרתעה ותתרום לאכיפת החוק".