הפיצוציה. צילום: לירן תמרי

במסגרת הפעילות המשטרתית למניעת מכירת משקאות אלכוהוליים לקטינים, נסגרה על ידי המשטרה פיצוציה מוכרת בשוק מחנה יהודה בחשד שמכרה אלכוהול לקטין במשך שבועיים. 

במהלך פעילות של מחלק הנוער בשעות הלילה לפני מספר ימים, הבחינו שוטרים במספר בני נוער אוחזים בבקבוקי בירה מחוץ לפיצוציית "פז" בשוק מחנה יהודה כאשר על פי המשטרה, המוכר בפיצוציה הסתפק בהצגת תעודת זהות באמצעות תמונה שהוצגה לו על ידי הקטין בפלאפון - ולא בהצגת תעודת ממשית.

בשימוע שנערך צוין: "לאחר בחינת כלל העובדות ושמיעת טענותיו של בעל העסק החלטתי לסגור את העסק לאלתר עד 20/2/20 בשעה 23:59. אין מחלוקת כי לקטין הוגש אלכוהול על ידי עובד מטען העסק".

בעל העסק ציין: "אני לא מבין מה לא בסדר, חוץ מזה שלא כתוב שאסור לבדוק תעודת זהות דרך הטלפון רק עכשיו אני יודע שאסור".

משרד עורכי הדין אסף דוק ועורך הדין אלון שליכטר, המייצגים את בעלי פיצוציית 'פז' נמסר: "מדובר בעסק משפחתי הפועל על פי החוק, וכך גם במקרה הנדון. צוות העובדים מתודרך באופן חד משמעי לדרוש הצגת תעודת זהות בעת רכישת משקה אלכוהולי - וכך עשה המוכר גם במקרה המדובר. מתיעוד שבידנו ובניגוד לטענת משטרה ירושלים, רואים באופן ברור כי רוכש המשקה האלכוהולי נדרש להציג תעודת זהות לבקשת המוכר. צר לנו כי משטרת ירושלים בחרה לפעול בצורה זו, וכי חומר חקירה הודלף באופן מגמתי ורק לאחר הגשת עתירה לביטול צו הסגירה על ידי בעלי הפיצוציה וכי הנושא יתברר בבית המשפט".