סרן ניר זקס. צילום: דובר צה"ל

שיאן המילואים בירושלים השנה ניתן לסרן (במיל') ניר זקס (30) מ"פ בחטיבה 228 של יוצאי נח"ל. מספר הימים בהם שירות בשנה האחרונה עמד על: 133.5.

סרן זקס נשוי וכלכלן התגייס לגדוד 50 בנח"ל ולאחר מכן יצא לקורס מ"כים והתקדם להיות מ"מ באותו הגדוד. השתחרר כמ"מ מסייעת בגדוד 228 בתור מ"מ מרגמות, ולאחר 5 שנים במילואים מונה להיות מ"פ. בימים אלה סוגר שנה שנייה כמ"פ.

מהי החוויה שזכורה לך משירות המילואים?
"קורס מ"פים שעברתי בשירות המילואים. זו הייתה חוויה מעניינת שנתנה לי פרספקטיבה שונה בתור אדם שכבר יצא לאזרחות והגיע לעשות קורס עם חיילים סדירים. זה החזיר אותי אחורה וחיבר אותי לצבא מחדש. מיד כשסיימתי את הקורס התחלתי תעסוקה מבצעית עם הגדוד בגוש עציון. עד אז ביצענו רק אימונים אז זו הייתה חוויה משמעותית מאוד".

"למרות שהשירות יכול להיות לא נוח או קשה פיזית לפעמים, אני מבין את החשיבות העצומה שלו. כשעוברים משהו קשה אבל יודעים עד כמה הוא חשוב, בסופו של דבר זוכרים ממנו רק את הדברים טובים".

סרן זקס חובב ספורט בעיקר כאוהד וחבר עמותה בהפועל קטמון ירושלים. "הייתה לנו שנה קצת מאכזבת אבל אני מאמין שבקרוב נעלה ליגה. מקווה שבעונה הבא יהיו לי פחות מילואים על חשבון משחקי בית".