חסיד ישן ברחוב. מי יטפל בהם? | צילום: פרטי

אין נביא בעירו. כחצי שנה לאחר הפרסום במיינט ו"ידיעות ירושלים" על השתלטות קהילתו של עבריין המין המורשע אליעזר ברלנד על שטח ציבורי ברחוב עידו הנביא בשכונת החומה השלישית, בעיריית ירושלים עדיין לא עשו דבר והתושבים זועמים

אחת הבעיות היא שחסידי ברלנד נוהגים להוציא מדי שבוע יציעים ומעין קונסטרוקציות שאותם הם מעמידים בכל הרחוב. כמו כן החסידים התקינו במקום ברזי מים פיראטיים שיוצאים מקווי מים ברחוב ומובילים לזיהומים. והשיא: שירותים פיראטיים שממוקמים ברחוב עידו הנביא 14, שלטענת תושבי המקום מייצרים ריחות בלתי נסבלים וגורמים לתחלואה. הדירים ברחוב שעימם שוחחנו השבוע הביעו זעם על כך שלמרות התלונות הרבות עדיין לא נעשה דבר.

"ראש העירייה משה ליאון עשה עלינו רושם חיובי בהחלט במהלך הבחירות ולאחר מכן, אולם בחודשים האחרונים המציאות מכה לנו בפנים", התלונן השבוע אחד מתושבי הרחוב. לדבריו, "על שם הרחוב שמופיע בכניסות לבתים פנו אלינו מעיריית ירושלים בדרישה להציב תאורה, אחרת נקבל קנס כספי. אבל לכל העבירות הגסות האלה שמתרחשות כאן הם אפילו לא מתייחסים. הדבר הזה הפך למפגע תברואתי של ממש ולאיש לא אכפת".
דיירת נוספת אמרה לנו השבוע: "אנחנו מתחננים וזועקים לעזרה אצל כל מי שיכול בעירייה לסייע ולאף אחד לא אכפת. אנחנו מופקרים לקבוצה אלימה וכוחנית. זורקים אותנו לכלבים, לנרקומנים ולעבריינים ואנחנו ממשיכים להיות הקורבנות".

מהעירייה נמסר: "עיריית ירושלים מבצעת פעילות אכיפה שבסמכותה ברחוב עידו הנביא, זאת בכל עבירה הקשורה להשתלטות על המרחב הציבורי. תלונות הדיירים, שעיקרן התנהלות אלימה והפרת הסדר הציבורי, הינן בסמכות בלעדית של המשטרה. עיריית ירושלים תמשיך לאכוף את התקנות בהתאם לסמכותה, תוך תיאום עם המשטרה. בנוגע ליציעים/קונסטרוקציות גג: הנושא ייבדק בידי השיטור העירוני והאכיפה תתבצע בהתאם לממצאים בשטח.

"באשר לשירותים הפיראטיים בבניין 14: המקרה לא מוכר לפיקוח על הבנייה. עוד השבוע יגיעו נציגי הפיקוח על הבנייה למקום ויתחילו לטפל בנושא".