קניון הדר. צילום: שי ויליץ

לשעה אחת ב-27 במאי לא יישמע רעש ולא יהיו אורות מהבהבים בקניון הדר בתלפיות. הסיבה: קבוצת סטודנטים המשתתפים בתוכנית למנהיגות חברתית באוניברסיטה העברית יערכו "שעה שקטה", באופן חד פעמי, על מנת לעורר את המודעות לאנשים המתמודדים עם קשיים בוויסות חושי ואנשים על הספקטרום האוטיסטי.

תגובתיות יתר חושית ותת-תגובתיות חושית, רגישות יתר למגע, רעש ואור הם רק חלק מהתסמינים מהם הם סובלים, שעל פי הערכות מהווים כ-10 אחוז מהאוכלוסייה. עריכת קניות במרכזים מסוג זה, מהווה אתר משמעותי עבורם בעקבות הרעש הרב, הבזקי האורות ורעש המוזיקה.

מי שנרתם לקחת חלק בפרויקט הוא קניון 'הדר' שיבצע פעולות הנגשה ובניהן כיבוי המוזיקה והמסכים, כיבוי משחקי הילדים המהבהבים והימנעות מכריזה. בנוסף, הסטודנטים יערכו ברחבי הקניון פעילות הסברתית בקרב הלקוחות.

קניון הדר. צילום: שי ויליץ

עוז אלפי, אחד מהסטודנטים המובילים את הפרויקט: "מידי שנה אנו בוחרים נושא מסוים הקשור לעשייה חברתית, השנה החלטנו שאנחנו נרתמים עבור האוכלוסייה הסובלת מוויסות חושי. פרויקט מסוג זה נעשה לראשונה בקניון באשדוד והחלטנו להעלות את היוזמה לירושלמים.

עוז אלפי. צילום: פרטי

"לרוב מתחמי הבילוי והקניונים ידועים ברעש הרב, הבזקי האור ומערכות הכריזה דבר שלרוב האנשים נראה טריוויאלי, אך לאותם עם אנשים הסובלים מקושי בוויסות חושי מדובר בסיוט של ממש. אנחנו שמחים שקניון 'הדר' נרתם ליוזמה ומקווים שהמודעות תעלה".