זירת השריפה ברחוב עין גדי. צילום: תיעוד מבצעי מד"א

טרגדיה בארנונה: גבר כבן 50 נהרג בשריפה שפרצה בדירה ברחוב עין גדי שבשכונת ארנונה. לוחמי האש שהיו במקום חילצו אותו תוך כדי פעולות החייאה ללא הכרה. מצבו הוגדר אנוש, בבית החולים שערי צדק נאלצו לקבוע את מותו.

רחוב עין גדי נסגר לתנועה ועומסי תנועה הורגשו באזור, שוטרים הכווינו את התנועה במקוםחוקרי כבאות והצלה לישראל תחנת ירושלים בסיוע יחידת הכלבנים, פעלו במקום בכדי לברר ולחקור את נסיבות פרוץ השריפה.

משערי צדק נמסר: "לפני כשעה פונה לשערי צדק נפגע שרפה תוך פעולות החייאה. בבית החולים נמשכו פעולות החייאה נרחבות אך לא היה מנוס מקביעת מותו".

חמישה צוותי כיבוי והצלה, פעלו בשריפה בדירה בבניין בן 4 קומות. לוחמי האש, חדרו אל תוך הדירה שבערה בעוצמה, ובתוך זמן קצר תוך כדי שימוש באמצעי איתור טרמיים, אותר אדם מבוגר לכוד בדירה הבוערת כשהוא ללא הכרה.

לוחמי האש חילצו במהירות את האדם מחוץ ללהבות, והחלו לבצע בו פעולות החייאה תוך כדי החילוץ, ובהמשך הועבר הפצוע לידי כוחות מד"א ירושלים שהמשיכו בהחייאה.

במקביל לפעולות החילוץ, ביצעו לוחמי האש סריקות בשאר הדירות, בכדי לשלול לכודים נוספים, כיבו את מוקד האש ומנעו את התפשטות השריפה לכלל הבניין. לא דווח על נפגעים או לכודים נוספים בשריפה.

שוטרי משטרת ירושלים נמצאים במקום, ומסייעים לכוחות כב"ה בחסימת כבישים לטובת פעולות הכיבוי, ובידוד הזירה מאזרחים.

ממד"א נמסר: "בשעה 14:18 התקבל דיווח על שריפה בדירה ברחוב אפרתה בירושלים. חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו במקום טיפול רפואי ומבצעים פעולות החייאה בגבר בשנות ה-50".