השר פרץ (צילום: אוהד צויגנברג)

התיכון היוקרתי עונה לשר החינוך: על רקע הדברים הקשים שאמר הרב רפי פרץ בנוגע לקהילה הגאה, פרסמו השבוע גורמים בליד"ה מכתב גלוי המופנה לשר.

כזכור, ביום שישי האחרון פורסם ב"ידיעות אחרונות", ראיון נרחב עם השר פרץ. כשנשאל מה יקרה אם אחד מילדיו היה מגלה נטייה מינית שונה, ענה השר תשובה שהצליחה לעורר סערה גדולה. "ברוך השם הילדים שלי גדלו בצורה טבעית ובריאה", ענה.

התשובה והראיון הצליחו לעורר גל גדול של מחאה, כשבין היתר רשויות מקומיות רבות בחרו להגיב לדבריו וגורמי חינוך שונים החליטו לפתוח את שבוע הלימודים בשיחה עם התלמידים על הנושא. בליד"ה החליטו, כאמור, לפרסם מכתב מיוחד לשר פרץ.

"אנו, צוות הניהול ומועצת התלמידים בבית הספר התיכון ליד האוניברסיטה מזמינים אותך לבקר בבית הספר שלנו על מנת לפגוש את אוכלוסיית התלמידים והמורים המגוונת הלומדת והמלמדת בו ולהכיר מקרוב את הפעילות החינוכית שנעשית בו, שעומדת בסתירה לחלק מהקביעות והאמירות שלך שהתפרסמו בראיון", נכתב. "

בהזדמנות זו תוכל גם לבקר בפינה לזכרה של תלמידתנו, שירה בנקי שנרצחה לפני ארבע וחצי שנים, כשיצאה לתמוך בחבריה הלהט"בים ולהפגין בעד סובלנות, קבלת האחר ושמירה על זכויות האדם".

בנקי ז"ל | צילום: באדיבות המשפחה

בהמשך המכתב ציינו הכותבים כי לא מדובר במעידה חד פעמית של השר. "ההתבטאויות המצערות שלך, שנאמרו גם בעבר, ביחס לקהילה הלהט"בית (שיש לנו מורים ותלמידים השייכים לה), ביחס לילדים של מהגרים שהינם חלק ממערכת החינוך במדינה, וביחס לתפיסתך העתידית שבמדינת ישראל יחיו אזרחים סוג ב' חסרי זכות הצבעה, עומדת כאמור בניגוד לרוח שבה אנו פועלים בבית הספר. אנו מקווים ומאמינים כי רוח זו ועקרונות אלו צריכים לעמוד במרכז העשייה החינוכית של המערכת כולה.

"מערכת החינוך הממלכתית שמה לה למטרה 'לחנך אדם להיות אוהב אדם', 'לפתח יחס של כבוד לזכויות האדם, לחירויות היסוד, לערכים דמוקרטיים', 'לחנך לחתירה לשלום ולסובלנות ביחסים בין בני אדם', וכן 'להעניק שוויון הזדמנויות לכל ילד וילדה, לאפשר להם להתפתח על פי דרכם וליצור אווירה המעודדת את השונה והתומכת בו'. בבית הספר אנו מקיימים לכל אורך שנות הלימודים מגוון פעילויות המממשות ערכים אלה הלכה למעשה. בין היתר אנו נפגשים עם מגזרים שונים בחברה הישראלית, ובהם תלמידים מבתי ספר דתיים ותלמידים מבתי ספר ערביים ואנו חושפים את התלמידים לסוגיות פוליטיות המעסיקות את החברה הישראלית ולמגוון הדעות שבהן.

"מעבר לכל חשוב לנו להדגיש שבית ספר מקבל בברכה כל תלמיד ותלמידה, ללא הבדל דת, לאום, גזע, מין, נטייה מינית עמדות אידאולוגיות שונות, ואנו פועלים שכולם, מורים ותלמידים, ירגישו בבית הספר ראויים ואהובים באותה מידה".