לבד באמצע שום מקום | אילוסטרציה: שאטרסטוק
הזנחה בדרך הביתה: שתי תלמידות בנות 7 ו-10 התבקשו על ידי הנהג לרדת לא בתחנה שלהן, במהלך נסיעה בקו אוטובוס של "אגד תעבורה", כך עולה מכתב תביעה שהוגש לאחרונה נגד חברת האוטובוסים על סך 5,000 שקל.

‫‫האירוע החריג, שהתרחש לפני מספר שבועות, החל כששתי התלמידות עלו על קו 132 של 'אגד תעבורה' בשעות הצהריים, קו בו עושות הבנות שימוש יומיומי בנסיעות לבית הספר מביתם ובחזרה. "הנהג עצר לפתע את האוטובוס ואמר לבנות, שהיו האחרונות על האוטובוס, כי עליהן לרדת", נכתב בתביעה שהוגשה לבית משפט השלום בעיר. "הבת הגדולה אמרה לנהג כי היא מפחדת לרדת באמצע הכביש ולא בתחנה שהיא מכירה ובוודאי כאשר מדובר בעצירה במקום לא רשמי ובאמצע מעבר חציה. הנהג לא הקשיב לדבריה ואמר לה 'תפסיקו לבלבל לי את המוח, תרדו פה עכשיו'.

בשיחה עם 'ידיעות ירושלים' משחזר אביהן של הבנות את המסע שהן עשו מרגע שהורו להן לרדת ועד שהגיעו לביתן. "בנותיי צעדו במשך רבע שעה והגיעו לבית כשהן בוכות, מזיעות וסמוקות", הוא אומר. "המחשבה שהבנות חצו כבישים באזור פתוח וסואן מזעזעת אותי. איך אפשר לסמוך על נהגים בתחבורה הציבורית?. נאלץ למצוא להן דרכי הסעה אחרות. זו תחושה מאוד לא קלה עבורי, אבל אחרי יחס כזה -  איך אני אמור להגיד להן לנסוע שוב עם אוטובוס לבית הספר?".

מ'אגד תעבורה' נמסרה התגובה הבאה: "כתב התביעה טרם נמסר כנדרש לידינו ולכן אנו מנועים להתייחס לתוכנו בשלב זה".