אוכל בגן. צילום: shutterstock

מהדרין מגיל קטן: עשרות הורים שולחים את הילדים לצהרונים עם אוכל מהבית אף על פי שהגן מספק מזון. הסיבה: הכשרות לא מספיקה להם. "אני הולך לפי בד"ץ מחמיר, לא מעוניין שהבן שלי יאכל משהו מפוקפק", אומר אב מגילה

כך, כאשר האב מוריד בתו בגן הוא דואג להביא לה קופסת אוכל שהכינה אשתו

את זאת הוא עושה אף שבתו לומדת בגן עירייה שמספק אוכל במימון העירייה. "אנחנו משפחה מאוד דתית", הוא מסביר, "ומקפידים על קלה כבחמורה. אנחנו אוכלים רק בשר חלק ורק בכשרות מהודרת".

לטענתו, בגן שבו בתו לומדת ספק המזון מתחייב לכשרות רגילה בלבד. "חשוב לי שהבת שלי תמשיך את הדרך שבה אנחנו נוהגים בבית. אנחנו מקפידים לקנות בשר ומצרכים רק מבד"ץ מסוים".

גם יואל מקטמון שולח את הבן שלו לצהרון עם אוכל מוכן. הסיבה דומה: יואל ומשפחתו מקפידים לאכול רק בד"ץ מסוים ושום דבר אחר לא מתקבל. "אני לא מתלונן", הוא ממהר להגיד. "העירייה לא צריכה להיכנס לכל מיני חישובים של איזה בד"ץ ואיזו כשרות לשים בכל צהרון. אני אישית מוכן לאכול רק בד"ץ אחד ולא נוגע בבד"צים האחרים".

מהעירייה נמסר: "על אף בקשתנו, לא נתקבלו שמות המסגרות בהן הכשרות איננה תואמת את בקשות ההורים. מנח"י מקבל פניות בכל עת בנושאים שונים ופועל על מנת לטפל בהן לטובת התושבים".