צילום: דוברות המשטרה

נחשפה שיטת פעולה שסייעה בהונאה לניגשים למבחן התיאוריה לעבור אותו בקלות תמורת כמה אלפי שקלים.

במשטרה מידע אתמול (ג') לפיו סמוך למשרד הרישוי בירושלים, ישנו אדם הנמצא ברכבו, וככל הנראה מסייע לניגשים למבחן התיאוריה לעבור אותו בהצלחה.

בלשי המשטרה איתרו את החשוד, כבן 30 מדרום הארץ. בחיפוש שערכו ברכבו תפסו אמצעים טכנולוגיים זעירים וסמויים בעלי יכולת שידור לטווח רחוק כגון מצלמה ואוזניה. עוד נתפסו טפסים של משרד הרישוי שעל פי החשד מזויפים וכן חותמות הנושאות את שמו של משרד הרישוי ככל הנראה מזויפות אף הן.

על פי חקירת המשטרה, ככל הנראה הוא פנה לעשרות אנשים שביקשו לגשת למבחני תיאוריה והציע להם עבור תשלום של כמה אלפי שקלים 'סיוע' לעבור בהצלחה את המבחן.

על פי החשד, צייד החשוד את אותו 'מבקש השירות' בטופס ועליו חותמת (מזויפים) המקנים לאותו אדם 'אישור' להיבחן במבחן התיאוריה בעל פה. החשוד צייד אותו במצלמת גוף, מיקרופון ואוזניה זעירים, באמצעותם היה מסייע לו לענות נכון על השאלות ולעבור בהצלחה את המבחן.

החשוד נחקר בחשד לשימוש במסמך מזויף, זיוף בכוונה לקבל דבר, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות ולפני זמן קצר בית המשפט האריך את מעצרו עד לתאריך 9.12.18. חקירת המשטרה נמשכת לאיתור מעורבים נוספים.

במשטרה ציינו כי אלו שהשתמשו בשירותיו של החשוד, נושאים באחריות פלילית שלצידה עונש מאסר. "מבחן התיאוריה הנו אחד השלבים החשובים והקריטיים אותו נהג צריך לעבור בהצלחה במטרה לקבל רישיון נהיגה כחוק. אדם העוקף את שלב הלימוד ובתחבולות עובר את המבחן החשוב, עלול במעשיו להוות סכנה ממשית לחייו ולחיי ציבור משתמשי הדרך", מציינים במשטרה