רחבת המסדרים בבה"ד 1 היתה עמוסה במיוחד ביום חמישי האחרון. עשרות חיילים מחילות זרוע היבשה עמדו ברחבה המיתולוגית של בית הספר לקצינים וקיבלו את הדרגות עליהם עמלו, ביניהם גם ארבעה ירושלמים: אסף טגניה, עידו פס, יובל סידיס ותומר קיסר.

רוצים להשפיע על הדור הבא

הצוער אסף טגניה (23) סיים את השלמת חיל ההנדסה הקרבית. הדרך שטגניה עבר לא מובנת מאליה - בעקבות עבר פלילי של מעורבות בתיקים על שימוש וסחר בסמים הוא קיבל פטור משירות צבאי, אך לא ויתר ונלחם להתגייס. "אני מתכנן לעשות קריירה צבאית ורואה את המשך החיים שלי בצבא", אמר טגניה, "חונכתי על ערך הנתינה ובצבא אפשר לתת הכי הרבה".

אסף טגניה. צילום: דובר צה"ל

עידו פס (21)  למד בבית הספר אורט, והיה חניך ומדריך בתנועת הצופים. פס התגייס לחטיבת כפיר, חטיבה צעירה שעניינה אותו, ולפני שיצא לקצונה היה מ"כ טירונים. פס החליט לצאת לקצונה כי בתור מ"כ הוא ראה מה ההשפעה של מפקד וקצין, והוא רצה להמשיך ולהשפיע על חינוך דור החיילים הבא.

עידו פס. צילום: דובר צה"ל

יובל סידיס התגייס לפלחה"ן צנחנים לאחר שנאבק להעלות פרופיל. היה לו חשוב להתגייס לשירות קרבי מתוך הבנת החשיבות ובעקבות אחיו שהיה קצין בנח"ל. לפני שיצא לקצונה שירת כמ"כ טירונים ואימון מתקדם. כעת הוא מסיים את הקורס קצינים, אליו שאף להגיע מתוך תחושת שליחות.

יובל סידיס. צילום: דובר צה"ל

תומר קיסר (20) התגייס ביולי 2016 לסיירת חרוב בחטיבת כפיר.  למרות שבהתחלה לא רצה לצאת לקצונה, הוא הבין את המשמעות והאתגר והחליט שזה המקום בשבילו. תומר רצה להיות חלק מההיסטוריה ולהשפיע על דור הלוחמים הבא.

 תומר קיסר. צילום: דובר צה"ל