רחוב הגיא העיר העתיקה. צילום ארכיון: אדווה חולי

בית המשפט המחוזי בירושלים, הרשיע הבוקר (א') תושבת מזרח העיר לאחר שתכננה לבצע פיגוע דקירה ברחוב הגיא בעיר העתיקה. 

בהרכב של שלושה שופטים בראשות סגן הנשיא נועם יורם, הורשעה הנאשמת בעבירה של ניסיון לרצח בדצמבר 2016 בעיר העתיקה. ניסיון הפיגוע כאמור, נמנע אודות לערנותם של לוחמי מג״ב שהבחינו באישה עת שזו שלפה את הסכין מתיקה.

"הנאשמת ציינה, פעם אחרי פעם במהלך חקירתה כי התכוונה להרוג שוטר או חייל וכי בחרה לעשות זאת בדרך של דקירה בחזה באמצעות סכין, שתבטיח את התוצאה הקטלנית וכל זאת, בין השאר במטרה להפוך לשהידה, ומתוך נקמה על הריגת צעירים ערבים שנורו למוות במהלך פיגועי טרור", כתבו השופטים בגזר הדין.

הנאשמת הצטיידה בסכין, נסעה מביתה לירושלים, נכנסה לעיר העתיקה והלכה לזירה שבה התכוונה לבצע פיגוע דקירה. בהגיעה לעמדת השוטרים, שם התכוונה לבצע את פיגוע הדקירה הקטלני, התקרבה הנאשמת לעברם של שוטרי מג״ב וכאשר עמדה במרחק של מטר וחצי מהם, הכניסה את ידה לתיקה אשר הוצמד לחזה, ושלפה מהתיק את הסכין. "התוכנית הקטלנית לא צלחה, מחת ערנות השוטרים", כתבו השופטים.

"על ההיבט הלאומני שביסוד המעשה, ניתן ללמוד הן מעצם מעשיה של הנאשמת אשר ביקשה לדקור שוטרים, והן מדברי הנאשמת עצמה בהודעתה במשטרה, כי מעשיה באו בתגובה לפיגועי דקירה שבהם המפגעים נהרגו מירי כוחות הביטחון וכתגמול על הריגתו של צעיר שביצע פיגוע דקירה באותו אזור״.