התלמידים ליד בית ספרם | צילום: פרטי

להורים בבית ספר יסודי באחת משכונות העיר נמאס ממה שהם מכנים "אוזלת היד של הרשויות בטיפול באלימות בבתי הספר", והם החליטו לקחת את הדברים לידיים. כך קרה שבמשך כל השבוע החולף, השביתו הורים בחינוך הממלכתי דתי כיתה שלמה ולא שלחו את ילדיהם ללימודים. "בתחילת השנה נוסף לכיתה שלנו תלמיד חדש" אומר ג', אחד האבות בכיתה, "לאט לאט הילדים שלנו התחילו להגיע בוכים וטענו שהילד החדש נוהג כלפיהם  באלימות".

"אלימות מזעזעת"

"הבן שלי מתחילת השנה היה בלימודים תשעה ימים במצטבר", אומרת אם אחרת, "זאת לאחר שבשבוע הראשון הוא חווה אלימות מזעזעת כלפיו וכמעט הגיע למיון. לאחר שבוע שהיה בבית הוא הלך שוב לבית הספר וכבר באותו יום שוב חווה אלימות. הבן שלי נשאר בבית ובמשך כל התקופה הזאת אני נלחמת כדי לדבר עם הפיקוח וקב"סית (קצינת ביקור סדיר, א"ל) בית הספר. ההתעניינות של הנהלת בית הספר במצוקות של הילדים ושל ההורים שואפת לאפס. אני אישית לא אשלח את הבן שלי כל זמן שהוא לא מוגן".

אימא נוספת בכיתה מעידה גם היא שהבן שלה נמצא בבית מזה תקופה ארוכה. "שלושה חודשים שהילד בבית", היא אומרת. "הנהלת בית הספר אפילו לא טרחה לדבר איתו אישית. הילד נמצא בתחושה שלא רוצים אותו בבית הספר ויש לו פחדים".

"אלה ילדים מאוד טובים שמסתדרים מאד יפה", מתארת אם נוספת שהצטרפה השבוע לשביתה. "נכנס ילד חדש השנה ומאז הכל התדרדר. פתאום יש המון אלימות בכיתה, פיזית ומילולית. הילדים נמצאים בפערים גדולים מבחינת הלימודים, ואת ההנהלה זה פשוט לא מעניין".

בעקבות הטענות קיימו ההורים פגישת חירום בתחילת השבוע ואז כאמור החליטו לנקוט בשביתה. במהלך הימים הם מקפיצים את ילדיהם לבית של אחד ההורים, שמשמש מעין בית ספר חלופי עד אשר יימצא פיתרון לבעיה.

מעיריית ירושלים נמסר בתגובה: "מדובר בכיתה מקדמת של 7 תלמידים. מפאת צנעת הפרט, לא נוכל לפרט את פרטי המקרה, המתואר אינו מדויק.

"הסוגיה מטופלת במישור הטיפולי וגם ההתנהגותי במלוא הרצינות על פי הנהלים ובהנחיית משרד החינוך".