'בית אריאל'. צילום: יואב דודקביץ'

בכירי האוניברסיטה העברית מצטרפים למאבק נגד רפורמת ההוסטלים: כ-100 מבכירי המרצים ובניהם דיקן הפקולטה למשפטים, פרופ' מיכאיל קרייני, דיקני הפקולטות למדעי הרוח ומדעי החברה שיגרו הבוקר (א') מכתב לשר הרווחה, חיים כץ בו הם מבקשים את התערבותו על מנת למנוע כל קבלת החלטה שתוביל לסגירת מסגרות חסות בירושלים.

"אנו מרצים ומרצות של האוניברסיטה העברית, פונים אליכם בבקשה דחופה לעצור כל החלטה בדבר סגירת מסגרות חסות. כמרצים, מחנכים וחוקרים המחויבים לתיקון החברה הישראלית, אנו מוטרדים מאד מהאיום על מסודות אלו ומהשלכותיו החמורות".

בהמשך המכתב ציינו: "המסגרות המועדות לסגירה בירושלים (בית אריאל, אורנים, בית הצברית) הן מסגרות טיפול בהקהילה השייכות לאופן הטיפול המשלב נערות חזרה בקהילה, הן מגיעות למסגרות או מהקהילה. למסגרות אלו אין אלטרנטיבה מבינת המענים הניתנים על ידי חסות הנוער".

האוניברסיטה העברית בירושלים. צילום: שלומי כהן

‫כאמור, מזה מספר חודשים מרחפת מעל אותם מסגרות חסות בבירה סכנת סגירה. לטענת המדריכות, במשך תקופה ארוכה לא הופנו נערות למסגרות ולא יצא מכרז מחודש להפעלת ההוסטלים. יחד עם זאת, במשרד הרווחה דוחים את הטענות, שם ציינו כבר לפני מספר שבועות כי הטענות לסגירת ההוסטלים - דיסאינפורמציה.     

ד״ר לורה ורטון חברת מועצת העיר ומרצה באוניברסיטה העברית: "הפגיעה בשירותים לנערות במצוקה היא טעות בלתי נסלחת. משרד הרווחה טוען שיש מחשבות לארגון מחדש של הטיפול, אבל עד רגע זה איש אינו יודע במה מדובר וכל המהלך נעשה עם אפס שקיפות כלפי בעלי המקצוע,  הצוותים, הנערות והציבור.

"גם אם יתקבל החלטה על שינוי המערכת, בינתיים אסור לגעת וודאי אסור לפרק את המסגרות הנפלאות שקיימות, שנותנות בית חם וטיפול מקצועי לנערות שזקוקות לכך. אני שמחה וגאה שאנשים מהאקדמיה נרתמים להיאבק נגד שיקול הדעת וסדרי העדיפויות המשובשים שמביאים לסגירה ופיטורין של עובדים, שנעשו בניגוד להבטחות. אני מאמינה שיחד נוכל לתקן את המהלכים השגויים ופונה לכל אחד להשמיע קול כדי לעצור את פירוק ההוסטלים ובעד מתן פתרונות ראויים לנערות ולצעירות".