חן פרי. צילום: צביקה נבו

חן פרי (18) לומדת בתיכון האקדמיה למוזיקה ולמחול בעיר ולפני כשנתיים הצטרפה לארגון LEAD (המסלול לפיתוח מנהיגות בישראל). מאז יזמה והשתתפה בפרויקטים רבים למען תושבי העיר, ביניהם הקימה את הפרויקט 'זיכרון מוזיקלי' ופרויקט 'שבוע טוב'. "יש אווירה כזו של התעוררות בקרב בני נוער וצעירים של לקיחת כוח לידיים", אמרה פרי.

בשנה שעברה במסגרת פעילותה ב- LEAD פרי הקימה את פרויקט 'זיכרון מוזיקלי' בשיתוף ביה"ס הבינלאומי להוראת שואה ביד ושם ומנהל חברה ונוער של משרד החינוך. מטרת הפרויקט הוא לחבר בין בני נוער ירושלמים, ביניהם תלמידי מגמת המוזיקה, לניצולי השואה באמצעות מוזיקה מילדות השורדים. השבוע יתקיים ביום חמישי (27.4) בשעה 18:00 קונצרט ביד ושם לסיכום שנת הפעילות השנייה של הפרויקט.התלמידים וניצולת השואה. צילום: רות בן דוד

הרעיון נוצר לאחר שראתה פרי כי יש בני נוער בעיר אשר רוצים להתנדב למען ניצולי שואה אך לא מאפשרים להם בשל גילם. פרי, נכדה לניצולי שואה בעצמה הגיעה לפרויקט לאחר שראתה שיש בני נוער בירושלים שרוצים להתנדב למען שורדי שואה.

במהלך הפרויקט הביאו שורדי השואה שירים שזכורים להם מילדותם ודרכם לימדו קבוצות של בני נוער על חווית הילדות שלהם. לאחר מכן יצרו עיבוד מודרני לשיר יחד עם בני הנוער, המשלב בתוכו את השיר ואת סיפור חייהם.  

התלמידים עם ניצולי השואה. צילום: מאי הלפרין

מה גרם לך לפעול כך למען החברה?

"מאז שנכנסתי לעולם הזה נחשפתי לעולם מדהים ולאנשים מדהימים שנותנים מעצמם, ובמיוחד בגיל הזה. בקיץ, במקום לטוס לחו"ל אתה מדריך ומעביר תכנים. אני בעד המסר שלא צריך להסתפק רק בבית הספר, חברים ולימודים, לא צריך לחכות, אני לא רואה סיבה לא להתחיל לעשות את זה בגיל שלנו".

איך את מצליחה לעשות את כל הפעילויות הללו תוך כדי הלימודים?

"יש משפט כזה, אנשים עסוקים יותר- יש להם יותר זמן. היה לא קל, אבל כל פעם נזכרתי למה אני עושה את זה".

מועצת התלמידים והנוער העירונית: "מועצת התלמידים והנוער פועלת ללא הפסקה על מנת לקדם הנוער היוצר בעיר. מטרתנו הראשית היא לשפר את ירושלים, והמפתח להשגת המטרה הוא דרך הנוער".

הכתבה נעשתה בשיתוף פעולה עם מועצת הנוער.