מעבירים את המחאה אל מול בית ראש הממשלה. צילום: מטה המאבק

הורי הילדים חולי הסרטן בעיר קיימו הבוקר (יום ג') מסיבת עיתונים מול בית ראש הממשלה והכריזו על המשך המאבק: העברת המאבק אל מול בית ראש הממשלה בשכונת רחביה. 

כזכור, ב'ידיעות ירושלים' נחשף כי עלותו של אוהל המחאה עומדת על כ- 60 אלף שקלים וכתוצאה מכך נאלצו ההורים לסגור את האוהל לאחר החלטת בג"ץ. 

שלמה בן דור, אביו של נחוניה בן ה-6: "45 ימים עברו מאז הרופאים שלנו עזבו את הדסה ועדיין אין פתרון לילדי ירושלים החולים בסרטן. ילדים חולים נאלצים לנסוע לבתי חולים במרכז ולעבור סבל נוראי. בנוסף המחלקות במרכז במצב של עומס בלתי נסבל ולפני קריסה. חשוב להבין דבר אחד - אין מחלקה מתפקדת היום בהדסה ולכן אין פתרון בירושלים. אנחנו לא מוותרים וממשיכים במאבקנו. ראש הממשלה יושב כבר זמן רב ולא מניד עפעף, כאשר האחריות לשלומם של הילדים בידיים שלו. כל חודש מתווספים בין 12 ל- 20 ילדים חולי סרטן בירושלים ואין להם פתרון".

משה אסולין, אב לילד אשר טופל במחלקה הסביר: "לאחר תקופה בה ניסינו למצוא את הצדק בבג"צ, נאלצנו להסתפק באיחול השופטים שימצא פתרון לילדים, כי בג"צ מנוע להתערב בהחלטות מנהליות. אנו נאלצנו להעביר את אוהל המחאה אל מול ביתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו,כדי שייקח אחריות ולא יפקיר את בריאות ילדי ירושלים בידיו של ליצמן".

מחר (יום ד') תתקיים פגישה בין מבקר המדינה לעו״ד אליעד שרגא, כאשר בכוונת ההורים להגיש תביעות אישיות נגד מנכ"ל הדסה פרופ׳ רוטשטיין, שר הבריאות יעקב ליצמן וראש הממשלה בנימין נתניהו.