צרכים מיוחדים. צילום: shutterstock

ירידה חדה בערעורי הורים בעיר על מעבר ילדיהם אל החינוך המיוחד: ועדת הערר דנה בשנה האחרונה ב־43 בקשות בלבד של הורים שלא היו מרוצים מההחלטה להציב את בנם או בתם במערכת החינוך המיוחד. מדובר בנתון יוצא דופן, בהתחשב בעובדה שרק לפני מספר שנים עמד המספר על 200 דיונים.

מי שיכול לרשום לעצמו הצלחה בנושא הוא המרכז הרב תחומי לילדים עם צרכים מיוחדים בעיר, שבראשה עומד שלמה קרפ, שמשמש גם כסגן יו"ר ארגון ההורים בירושלים. "התוצאות מדברות בעד עצמן", הוא אומר. "אנחנו מתחילים עכשיו תהליך של הקמת מרכזים כאלה בכל ארץ".

שלמה קרפ. צילום: המרכז הרב תחומי

קרפ, שהקים את המרכז לפני כשלוש שנים, מסביר את הקושי של חלק מההורים. "זה לא קל לשמוע שהילד שלך צריך לעבור לחינוך המיוחד", הוא אומר. "זאת בשורה שמשאירה חלק מההורים בשוק. תפקידי הוא ללוות אותם ולתת להם לעכל את הבשורה בצורה קלה יותר. אני עוזר בוועדות ההשמה, אני עוזר להם בבחירת בית ספר מתאים, אני עוזר להם מול הרשויות שלעיתים מקשות. אני חייב לציין שהעירייה משתפת איתי פעולה בצורה מדהימה, היא קשובה לצרכים של הציבור".

בימים אלה קרפ מנסה להרחיב את הדרך הירושלמית לכל הארץ ובחודש שעבר קיים פגישה בעפולה במטרה להתניע מהלך של הקמת מרכז חדש בעיר.