רויטל ובתה טליה אגאי

הגן המיוחד של טליה אגאי בת השנתיים וחצי, שאובחנה לפני כשנה וחצי כחולה סרטן, עומד בפני סגירה לאחר שטליה נותרה הילדה האחרונה בגן. אמה, רויטל התקשתה למצוא לה סייעת רפואית כדי לשלבה בגן רגיל ואף פנתה לגורמים שונים בעירייה. רק לאחר התערבותו של יו"ר סיעת התעוררות עופר ברקוביץ', נמצא לילדה פתרון והשבוע היא החלה ללמוד בגן.

טליה אובחנה בגיל שנה כחולת סרטן בעמוד השדרה ובחזה. במשך תקופה ארוכה עברה טיפולים כימותרפיים שלא צלחו ושלושה ניתוחים קשים ומסכני חיים, אך עדיין לא הצליחה לנצח את המחלה.

כעת טליה הפסיקה עם הטיפולים הכימותרפיים שלא עזרו לה, והיא אינה מנותחת או מטופלת בהקרנות מחשש של הרופאים כי הדבר יסכן אותה יותר.

מאז שהמשפחה גילתה את המחלה טליה נכנסה לגן ייעודי של עמותה לילדים חולים, אך לפני כחודש התבשרה אמה רויטל כי הגן עומד בפני סגירה לאחר שטליה נותרה הילדה האחרונה בגן.

לאחר מכן חיפשה האם מסגרת חלופית לבתה ופנתה לגנים רבים, כולם התנו את השתלבות בתה בגן בנוכחותה של סייעת רפואית. בניסיון לאתר סייעת שכזאת, פנתה האם לגורמים שונים בעירייה ואלו ענו לה כי רק בעוד מספר שבועות תתכנס ועדה שתדון בבקשתה.

לאחרונה פנתה רויטל ליו"ר סיעת 'התעוררות' והמועמד לראשות העיר, עופר ברקוביץ', שבישר לה השבוע כי הצליח למצוא לה סייעת רפואית ובתה תוכל להשתלב כעת בגן בעיר. "אי אפשר היה להישאר אדיש לפנייתה המרגשת של רויטל, אמא של טליה אגאי, שבסך הכל ביקשה לאפשר לה סייעת רפואית, כדי שתוכל להיות בגן ילדים, על אף מחלתה הקשה", אמר השבוע ברקוביץ'.

"לצערי, היה צורך לעבוד שעות נוספות מול הבירוקרטיה, אך אני גאה שהצלחנו לסייע לטליה באמצעות אנשי מנהל החינוך מחלקת הגנים ואגף הרווחה. זוהי חובתנו, כנציגי ציבור, להפוך כל אבן ולמצוא פתרונות יצירתיים גם במקומות שבהם הדברים נראים קשים ותקועים. התמורה שקיבלתי בדמות השיחה עם רויטל כאשר בישרתי לה שתהיה סייעת רפואית, היתה שווה הכל. אמשיך לפעול בכל הנחישות בכל פנייה של תושבים - קטנה או גדולה כאחד".

"אני מודה מקרב לב לעופר ברקוביץ' שעשה ימים כלילות כדי למצוא פתרון. יחד עם זאת, חשוב לי לציין שהחיים כהורים לילד חולה הם עמוסים ולא פשוטים מכל הבחינות. לכן, דבר טריוואלי כל כך כמו חינוך מתאים עם סיוע נכון, לא צריך להיות מלווה בכל כך הרבה סבל וסחבת. כולי תקווה שכל הילדים החולים יחלימו במהרה ושיימצאו עבורם פתרונות חינוכיים וחברתיים בקלות", מסרה רויטל.