קפטן הפועל יותם הלפרין בזריקה מהחצי. צילום: עומר נצר

אלופה גם במעשים טובים: אלופת המדינה לשנת 2017, הפועל ירושלים בכדורסל, התארחה הבוקר (ג') בטורניר מיוחד לכבוד 'יום המעשים הטובים' אותו ערכה 'ליגת האלופים', בה משחקים שחקנים עם מוגבלויות מנטאליות. 

 צילום: עומר נצר

העונה הסדירה של ליגת האלופים החלה לפני שלושה חודשים, והפעם, בנוסף לשחקנים הרגילים, נראו על המגרש גם שחקנים מהשורה הראשונה של הכדורסל הישראלי כמו יותם הלפרין, ג'רום דייסון, בר טימור ועוד, שהתפזרו בין קבוצות ליגת האלופים ועזרו לכל אחת מהן להשתפר בדרך לניצחון. מי ששפט בהתמודדות היה לא אחר מאשר מאמן הפועל ירושלים ונבחרת ישראל בכבודו ובעצמו, עודד קטש.

צילום: עומר נצר

 צילום: עומר נצר

בין קבוצות הליגה שהשתתפו בטורניר הבוקר, ניתן היה למצוא את 'מעון ידידה', עמותת שק"ל, 'לב בנימין', מכון פוירשטיין וכמובן עמותת 'עלי שיח'. בטורניר שנערך באולם 'מלחה' בקרית יובל’ נכחו כאלף תלמידים ממגוון בתי ספר בעיר, שעודדו את השחקנים על המגרש בצורה מרשימה. בטורניר נכחו גם סגן ראש העירייה, משה ליאון ומנהל אגף הספורט בעירייה, איציק קורנפיין.

טקס הענקת הגביעים. צילום: עומר נצר

ליגת האלופים הוקמה ומנוהלת על ידי מחלקת צמי"ד (צרכים מיוחדים), של אגף הספורט במינהל תרבות חברה וספורט בעירייה, וארגון 'עלי שיח', הפועל לקידום האוכלוסייה המיוחדת. הליגה מונה עשר קבוצות ובהן למעלה מ־120 שחקנים עם מוגבלות שכלית התפתחותית, אוטיזם, שיקום ולקויות נוספות.