שתי חיילות ירושלמיות קיבלו בטקס שנערך השבוע (ב') אות הצטיינות קצין חינוך ראשי בצה"ל, במהלך מסלול הקצונה.

נעה הוס. צילום: דובר צה"ל

נעה הוס (21) מרמות החלה את דרכה הצבאית כמפקדת בחוות השומר, בסיס המכשיר לטירונות אוכלוסיות מיוחדות ונערי מקא"ם, המשיכה כסמלת מחלקה, והיום היא בצוות פיתוח הדרכה.

לפני שהתגייסה, היא הייתה מטיילת הרבה בארץ, למדה לנגן על פסנתר במשך 11 שנה, ולמדה במדרשת באר בירוחם. השירות של הוס עמוס בחוויות התמודדות עם חיילים, וברגעים מרגשים בליווי שלהם. "לראות חייל מסיים מסע הישרדות אחרי שסרב לצאת אליו כי לא האמין שיצלח אותו, לראות חייל עומד על רחבת המסדרים כשכל החברים שלו כמעט בחרו לא להתגייס ובעיקר להיות חלק ממקום שבוחר לתת הזדמנות במקומות האמתיים ביותר, זה מה שעושה לי את התפקיד", אמרה הוס.

פלג טדסה. צילום: דובר צה"ל

פלג טדסה (21) מקרית מנחם התגייסה לצבא במרץ 2017 לקורס חינוך, לאחר מכינה קדם צבאית ושנה ב'. לאחר הקורס היא שובצה כמש"קית חינוך של סגל הכליאה בכלא 4. במסגרת תפקידה ארגנה טדסה לפלוגות בכלא סיורים ברחבי הארץ, על מנת לתת לעצורים העשרה וערך מוסף

לאחר שמונה חודשים בתפקידה, בשל עשייתה הברוכה את תפקידה, פלג יצאה לקורס קצינים בבה"ד 1, וכשתסיים היא תמשיך להשלמה חילית ותהפוך לקצינת חינוך

"התרגשתי מאוד לקבל את ההצטיינות. זה נותן לי אינדיקציה שאני עושה את התפקיד בצורה טובה", אמרה. טדסה מתכננת להמשיך ולתת עוד רבדים של חינוך בצה"ל כקצינה.