מעבדת הטלפונים. צילום: באדיבות בית הספר
בבית הספר 'אורט בית הערבה' בתלפיות החליטו לאחרונה להפסיק להילחם בתלמידים שמגיעים לכיתות עם סמארטפונים אלא ללכת איתם יד ביד. התוצאה: מעבדת טלפונים חכמים הבית ספרית הראשונה בעיר

בבית הספר הסבירו השבוע כי נפתחה מגמה חדשה בבית הספר, אליה נרשמו תלמידי כיתות י'-א' ובמסגרתה יעברו הכשרה מקצועית כטכנאי סלולר

מעבדת הטלפונים. צילום: באדיבות בית הספר

עידית שמעוני המלווה את המגמה מטעם בית הספר, אומרת כי היא הייתה הראשונה להנות מהמעבדה לאחר שהטלפון שלה נפל לתוך המים. היא מספרת כי התלמידים הצליחו להחזיר אותו לפעילות ומוסיפה: "מדובר במעבדה שעלותה עשרות אלפי שקלים וניתנה לבית הספר בחסות משרד העבודה והרווחה ופרויקט שותפים. התלמידים יעברו הכשרה ברמה גבוהה מאוד, יוכלו לקבל מכשירים ניידים שהתקלקלו מתושבי העיר ובמחירים זולים מאוד יתקנו את המכשיר הנייד שיעבור מיד לאחר מכן בדיקה במעבדה החדשנית ומשם ללקוח". 

צילום: באדיבות בית הספר

שמעוני גם אומרת כי מדובר בהשקעה בדור העתיד הירושלמי. "במעבדה נמצא ציוד חדיש מאוד שלא נופל ממעבדות שאתם רואים בקניונים או אפילו אצל חברות הסלולר הגדולות. אנחנו עדיין בשלבי לימוד אבל אנחנו מאמינים שכבר בקרוב נוכל לבשר לתושבי ירושלים כי נפתחה מעבדה לתיקון טלפונים חכמים במחירים אטרקטיבים במיוחד" .

רויטל אמיר, מנהלת בית הספר: "בית הספר שם דגש על חדשנות לצד מקצועיות. אני שמחה שהצלחנו להקים מגמה חדשה שעדיין אין כמותה בשום מקום אחר, זה חלק מה-DNA הבית ספרי. להוביל ולתת לתלמידים אופק מקצועי רחב ככל האפשר".