ד"ר שי פליישון. צילום: פרטי

שם: ד"ר שי פליישון

תפקיד: מנהל מרכז 'ביו-ירושלים'

גיל: 35

שכונה: רמת בית הכרם

ותק בתפקיד: 9 חודשים

מה אתה הכי אוהב במקצוע?
"את העבודה מול הקהילה העסקית בעיר. יש בירושלים קהילה עסקית מדהימה של חברות בתחומי מדעי החיים, הקהילה הגדולה ביותר בישראל בתחום. זו קהילה שפתוחה לסיוע ולשיתוף פעולה, ככה שלמעשה אני מקבל ממנה הרבה יותר ממה שאני נותן לה".

מה הכי קשה?
"הכי קשה לי זה להסביר שירושלים היא מובילה עולמית בתחום הביוטכנולוגיה. כשאני מדבר עם מכרים או אנשי עסקים ממקומות אחרים, הם תמיד מתפלאים מהנתונים שאני מציג על הביוטק הירושלמי. אנשים חושבים על ירושלים כעיר קודש, אבל פחות כעיר של תעשייה מתקדמת. כשאני מספר שירושלים היא העיר המובילה בישראל בתחום, גם במחקר, גם במספר חברות וגם במספר מועסקים, תמיד אני נתקל בפליאה. אחת המשימות החשובות שהחלטתי לקחת על עצמי, זה לשנות קצת את התפיסה שיש על העיר".

אם לא מנהל מרכז ביו ירושלים?
"אני מניח שהייתי יזם בתחום מדעי החיים".

מה החוויה שהכי זכורה לך בעבודה ?
"מפגש שיצרתי בין יזמים בתחום בעיר לבין משקיע מחו"ל. זו הייתה הפעם הראשונה שממש ראיתי איך מתוך העבודה שלי הצלחתי ליצור ערך לחברות".

איך אתה זוכר את היום הראשון בעבודה?
"היום הראשון בעבודה היה יום קצת מבולבל. אני הייתי רגיל לעבודה עם סדר יום מאורגן, מטלות ברורות ותחום אחריות מוגדר. ופתאום זרקו אותי למים עם מטלה מאוד רחבה – ליצור ערך לקהילה העסקית בעיר. ולא היה מושג איך להתחיל. אני צריך להגות את הפרויקטים, לתכנן אותם ולהוציא אל הפועל. היו לי כל כך הרבה רעיונות, וביממה היו מעט מדי שעות. לשמחתי קודמי בתפקיד שימש לי כמנטור בתקופה הראשונה הזו של העבודה, ולימד אותי איך לנהל נכון את הזמן ואיך להחליט על הדברים היותר משמעותיים, והכי חשוב – איך לשלב את הדרך שלי בעבודה".