מימין: ח"כ עודד פורר, שרן השכל ומיכאל מלכיאלי. צילום: יח"צ

פופוליטיקה למתקדמים: בסדרת מפגשי דיבייט לוהטים שהחלה בשבועות האחרונים ונקראת 'ידידי ויריבי' מפגיש מרכז מורשת בגין חברי כנסת מכל גווני הקשת הפוליטית לדיונים בוערים ולהתכסחויות בשאלות אקטואליות שמעסיקות את החברה הישראלית. המוטו של הסדרה כפי שנרמז בשמה, הוא "הכרה כי הצדדים היריבים אינם אויבים, וכי אל לה ליריבות להפוך לשנאה, שהיא אויבתה הראשונה של הדמוקרטיה", כך הגדירו זאת אנשי המרכז. למרות זאת, הסיכוי שהטונים יישארו בדציבלים נמוכים, למשל בתחילת מפגש הפתיחה של הסדרה, בין ח"כ מוסי רז ממרצ, למשה פייגלין, יו"ר מפלגת זהות שדיברו על זכויות הפרט מול הזכויות, הוא קלוש במיוחד.

מפגש נוסף בסדרה שכבר התקיים נערך בשבוע שעבר וכלל את ח"כ ד"ר בני בגין מהליכוד, ואת ד"ר יוסי ביילין לשעבר מהעבודה ומרצ, שהתווכחו בנושא הסכם שלום עם הפלסטינים. המפגש הבא בסדרה ייערך היום (א'), ויעסוק באתגרי העתיד של המדינה. כיאה לעיסוק באתגרי העתיד ירכז אליו המפגש מבחר מחברי הכנסת הכי צעירים במשכן, שלמרות שעדיין לא עברו את גיל ארבעים, על חלקם שמעתם לא מעט עד היום. במפגש ישתתפו שרן השכל (34, הליכוד), מיכל בירן (39, המחנה הציוני), עודד פורר (40, ישראל ביתנו), פנינה תמנו-שטה (36, יש עתיד), ומיכאל מלכיאלי (35, ש"ס).

במפגשים שלאחר מכן ידונו ח"כ אמיר אוחנה, הליכוד, ויו"ר סיעת כולנו, ח"כ רועי פולקמן, בשוויון בהקשר של חוק הלאום, ח"כ איציק שמולי מהמחנה הציוני וח"כ מיכל רוזין ממרצ על תפקידו של השמאל בישראל, וח"כ מוטי יוגב, הבית היהודי, יתווכח עם ח"כ אלעזר שטרן, יש עתיד, על דת ומדינה.

'ידידי ויריבי' במרכז מורשת בגין - כל הפרטים ב: www.begincenter.org.il/70-7