מתי סרי. צילום: דוד מלכה

מתי סרי מנהל רומן ארוך שנים עם ירושלים. השחקן והזמר שנולד, גדל והתחנך בשכונת תל ארזה בעיר ונאלץ להגר אחרי השירות הצבאי לתל אביב כדי לפתח את הקריירה המצליחה שלו, מנהל מערכת יחסים כמו אל מאהבת עם עיר הולדתו. לקראת המופע בכיכובו "ירושלים שלי" שייערך היום (א'), יום ירושלים, בבית בארנונה ירושלים מדבר סרי על ירושלים של פעם ושל היום.

אז מהי ירושלים בשבילך ?
"ירושלים בשבילי היא נוף ילדות, עיר ילדותי ונערותי עם הרבה זיכרונות ותמימות. ירושלים היא עיר מיוחדת, עם הווי שונה, אנשים שונים. בירושלים מסתכלים עליך, בתל אביב מודדים אותך וזה ההבדל המשמעותי שמספר הכול.

"אני מגיע המון לירושלים, יש לי כאן הורים, משפחה, חברים והרבה זיכרונות אבל יחד עם זאת ירושלים משתנה מול עיני כל הזמן. אני לומד להתרגל אליה בכל פעם מחדש. היום היחסים שלי עם ירושלים הם יחסים כמו אל מאהבת, אני אוהב אותה, נמשך אליה, מחזר אחריה, רוצה לברוח ממנה אבל תמיד חוזר. יחסים של קרבה וריחוק בו זמנית".

איזה זיכרון מיוחד יש לך מירושלים של התקופה ההיא ?
"אני זוכר את היום הראשון של מלחמת ששת הימים. אני זוכר איך התחילה המלחמה. הייתי במגרש המשחקים של בית הספר כיוון שנזרקתי משיעור צרפתית וראיתי פייפר שחוצה את השמיים והחלו אזעקות וקולות ירי והחליטו להחזיר אותי מהר מאוד לכיתה ומשם ירדנו למקלט של בית הספר. לא ידענו מה צפוי להיות, אבל בתוך תוכי שמחתי שבגלל האירוע הזה לא יספרו להוריי שהוציאו אותי משיעור צרפתית".

מה צפוי במופע "ירושלים שלי"?
"מופע של שירים וסיפורים נוסטלגיים על ירושלים של פעם ושירים הקשורים לירושלים, שירי מחווה ליוסי בנאי ז"ל שאמנם גדלנו בשנתונים שונים אבל חלקנו את אותו הווי ואת אותו נוף ילדות. וכמובן שירים המלווים אותי לאורך הדרך".

אירוע ההצדעה של הבית בארנונה לבני הגיל השלישי הירושלמיים, יכלול מסע בזמן לירושלים של פעם עם סיפורים נוסטלגיים מרתקים על הילדות בירושלים, דמויות מיתולוגיות בעיר, אנקדוטות לאורך התקופות השונות, תמונות נוסטלגיות של שכונות ומקומות בירושלים, שירים על ירושלים של התקופה ההיא ועוד.

בנוסף, לרגל האירוע, הקליטו דיירי הבית בארנונה ירושלים קולאז' של סיפורי וידאו אישיים על ירושלים ומהי ירושלים עבורם. הסיפורים יוקרנו בזה אחר זה במהלך האירוע.

יואב ויס, מנכ"ל הבית בארנונה ירושלים: "אנו רואים באירוע מיוחד זה הזדמנות מצוינת להוקיר ולהכיר תודה לתושבי ירושלים השורשיים, המהווים חלק בלתי נפרד מהפסיפס האנושי המדהים והמיוחד של העיר כבר עשרות בשנים".

 

הבית בארנונה, דניאל ינובסקי 4\\ 18:30