בהסכם שנחתם בין ההסתדרות, עיריית ירושלים, משרד האוצר וחברת "אריאל", יעביר 300 עובדים המספקים שירותי ליבה חברתיים לתושבי ירושלים, להעסקה כעובדי עירייה. העובדים – שלחלקם ותק של למעלה מ-20 שנה – יועסקו בתנאי העסקה זהים לשל כלל עובדי הרשויות המקומיות במדינה ויחולו עליהם גם תנאי הסכמי המסגרת במגזר הציבורי. על המגעים נחשף לראשונה לפני כחודשיים ב'מיינט ירושלים'.

אריאל הינה חברה בת של עיריית ירושלים המשמשת לה כזרוע ביצועית. ההסכם שנחתם היום בין הצדדים קובע כי 300 עובדי "אריאל" - מרביתם משמשים בתפקידים חברתיים כדוגמת עובדים סוציאליים ועובדים העוסקים בקידום ורווחת נוער וצעירים בבירה – ייקלטו ויועסקו כעובדי עירייה לכל דבר ועניין. על פי ההסכם קליטת העובדים תושלם בתוך כשנתיים.

עד עתה, משך עשרות שנים, הועסקו עובדי "אריאל" כנותני שירותים מטעם העירייה ותחת הגג המוניציפלי שלה, אולם לא הועסקו ישירות על ידה ולא היו זכאים לתנאי העסקה של עובדי עירייה. כתוצאה מהמעבר להעסקה על ידי העירייה, ייהנו העובדים – שלחלקם ותק של למעלה מ-20 שנה - מכל תנאי ההעסקה להם זכאי עובדי הרשויות המקומיות במדינה ואף יחולו עליהם תנאי הסכמי המסגרת במגזר הציבורי.

משה ליאון ומשה כחלון | צילום: ג׳קי לוי, עיריית ירושלים

בטקס קליטת העובדים שהתקיים הבוקר באולם המועצה בכיכר ספרא, הודה ראש העירייה משה ליאון בנאומו לשר האוצר משה כחלון על שיתוף הפעולה ביניהם בפרט בהעברת התקציב השנתי, "ביום הראשון שנכנסתי לתפקידי לא הלכתי לבנות קואליציה אמרתי למשה כחלון אנחנו מכירים עשרים שנה, אם אתה לא תעמוד לימיני נתקל בבעיות קשות גם בשנה הזו וגם בשנה הבאה. אני מודה לך שהבנת את גודל השעה ואת גודל ההזדמנות. הורית לפקידים לעבוד איתנו כמה שיותר מהר והגענו לתקציב 950 מיליון שקל תקציב חסר תקדים".

ליאון הוסיף: "אנחנו הולכים לשפץ את אזור תעשיה עטרות שנראה כמו ג'בליה ונחדש אותו. אנחנו נשקיע באזור תעשיה הר החוצבים. אמרת לי אני מוכן הכל בתנאי שירושלים תצמח. תודה על ההסכם הגג שחתמנו עליו בשבוע שעבר, אנחנו נחזיר את הצעירים לירושלים".

"הבטחתי במהלך הבחירות שבין הנושאים הראשונים שנעסוק נגרום לביטחון לעובדי קבלן שכיום הם מועסקים בחברת אריאל ואני רוצה להודות למנכ"ל ציון תורג'מן, אנחנו הולכים כברת דרך ארוכה ואני מאחל לך להיות עוד הרבה שנים שר האוצר אנחנו הולכים לפתח את העיר לשפר את השירות לא נפחד מאף אתגר אנחנו נוכיח לכולם שכאן בירושלים כולם גרים ביחד לכולם יש מטרה משותפת ואני מקווה שנמשיך בשיא הרצון והתשוקה לעשות טוב לעיר".

שר האוצר משה כחלון אמר: "היום אנחנו עושים צדק עם 300 עובדים ועובדות שנמצאים בחזית החברתית של העיר ירושלים ושל מדינת ישראל. הייתם מספיק טובים כדי להישלח לחזית החברתית במקומות הכי קשים, אבל לא מספיק טובים להיות עובדי קבע. מדברים היום על גנרלים בתקשורת. אתם לא פחות אמיצים וחשובים מכל אלה שמופיעים בטלוויזיה, אתם הגנרלים החברתיים של מדינת ישראל. מאות העובדים כאן בירושלים מתווספים לאלפי עובדי הקבלן שכבר קלטנו בארבע השנים האחרונות בבתי החולים, בעיריות ומוסדות ציבוריים נוספים בשיתוף פעולה עם ההסתדרות. כל עוד אני שר אוצר, נמשיך לעשות צדק ולקלוט עוד עובדי קבלן. בשביל ימים כאלה אני נמצא בפוליטיקה".